انواع تقویم

آیا می خواهید در طول یک سال نام تجاری شرکت شما در دفاتر مشتریان در مقابل دید همگان باشد .

 تقویم دیواری و تقویم رومیزی به عنوان یک کالای تبلیغاتی به صورت رایگان کسب و کارشما را در مدت زمان طولانی به دیگران معرفی می کنند . در واقع تقویم یک سیستم سازماندهی شده ی نمایش روز برای اهداف اجتماعی ، مذهبی ، تجاری و یا اداری است که با دادن نام به دوره ای از زمان ، به طور معمول روز ، هفته ، ماه و سال  شکل می گیرد . تقویمها را براساس کاربردشان، به دو دسته رومیزی و دیواری تقسیم بندی می کنند.

تقویم دیواری :

برای تولید تقویم دیواری که به صورت یک رو چاپ می شود از کاغذ های گلاسه استفاده می شود . گرماژ بالا در تولید این نوع از تقویم باعث افزایش کیفیت و ماندگاری بالای تقویم دیواری خواهد شد . گرماژ 135، 200، 250 و 300 پر کاربردترین گرماژهای استفاده شده در تولید تقویم دیواری است . از آنجا که این مدل از تقویم برای آویزان کردن بر روی دیوار استفاده می شود باید سایز آنها به گونه ای انتخاب شود که دید مناسبی بر روی دیوار داشته و همچنین اطلاعات درج شده بر روی آن به راحتی حتی از فواصل دور قابل مشاهده باشد به همین جهت تقویم دیواری بیشتر در سایزهای 35*25، 50*35، 70*30 تولید می شود . تصویر ها و مشخصات سفارش دهنده تقویم از اجزای اصلی به شمار می آیند . تصویرها معمولا بر گرفته از طبیعت است و یا متناسب با فصل یا ماه طراحی می شود در صورتی که سفارش دهنده تقویم تصویر خاصی را مد نظر داشته باشد در صفحات تقویم تصویر مذکور طراحی خواهد شد. تقویم های دیواری به صورت تک برگ ، چهار برگ و دوازده برگ عرضه می شوند. در تقویم های تک برگ ماه های یک سال در یک صفحه چاپ می شود بنابراین برای دید بهتر تصویر و مشخصات سفارش هنده باید از سایز مناسبی استفاده کرد. تقویم های چهار برگ را براساس فصل و تقویم های دوازده برگ بر اساس ماه دسته بندی می کنند. فنر ها عامل نگهداری صفحات تقویم می باشند که برای این کار فنر دوبل استفاده بیشتری دارد. در نظر داشته باشید سایز ، گرماژ و حتی تعداد برگ در تقویم های دیواری دارای انعطاف پذیری بالایی است به گونه ای که می توان بر اساس خلاقیت و یا دیدگاه ای مشتری طرحی نو ایجاد کرد.

تقویم رومیزی :

در این مدل تقویم های چاپ شده ، بر روی پایه ای با روکش سخت که از جنس گالینگور یا مقواست توسط فنر دوبل متصل گردیده اند . در انتخاب ابعاد تقویم رومیزی معمولا به شکل آزاد در نظر گرفته می شود ولی  حدود قطع آن A5 انتخاب می شود گرچه ممکن این ابعاد به قطع مربع یا مستطیل یا ابعاد آزاد دیگر تغییر یابد . تقویم های رومیزی بیشتر به شکل دوازده برگ طراحی می شوند در صورتی که تقویم به شکل هفتگی باشد تعداد صفحات به پنجاه و سه افرایش خواهد یافت. همان گونه که بیان شد در چاپ تقویم دیواری می توان براساس دیدگاه مشتری تغییراتی ایجاد کرد. چاپ تقویم رومیزی نیز به همین گونه است علاوه بر آزادی در انتخاب ابعاد می توان تعداد برگ های هر تقویم را براساس نیاز مشتری تغییر داد.حتی جدا از اشکال هندسی منظم ، می توان تقویم را بنابر سلیقه مشتریان برش داد تا علاوه بر زیبایی بیشتر تبلیغاتی مفید برای محصولات سفارش دهنده باشند.

 

 

 

تالیفات دنیای نو