معرفی استند تبلیغاتی

معرفی استند تبلیغاتی

استندهای تبلیغاتی نیز همچون نوع نمایشگاهی، از مواد اولیه مختلف و در اشکال و طرح های متنوعی وجود دارد. این نوع استندها این امکان را برای شرکت ها و تولیدکنندگان فراهم میآورند تا آنها بتوانند به معرفی کالاها و خدمات خود بپردازند.

استند یک سازه نمایشگاهی و تبلیغاتی است که به میزان بالایی درمعرض دید و توجه مخاطبان است .علاوه بر آن ویژگی ها و قابلیت هایی چون زیبایی، سطح تبلیغاتی وسیع، صرفه جویی در زمان و هزینه، نصب وراه اندازی سریع و حمل و نقل آسان انواع استند را به یک روش موثر برای بازار یابی و افزایش بازده سرمایه گذاری تبدیل نموده است .
استندها دارای انواع مختلف می باشند از جمله استندهای تبلیغاتی ، استندهای نمایشگاهی و استندهای فروشگاهی که برای استفاده در محیط های داخلی ( indoor banner ) و فضای باز( outdoor banner )  تولید می شوند .
استند تبلیغاتی سازه ایست که انواع چاپ با مدیاهای مختلف بر روی آن نصب شده و این امکان را به شما می دهد که تبلیغات خود را با وضوح بیشتر و دید بازتر در معرض عموم قرار دهید از مزایای انواع استندهای تبلیغاتی می توان به زیبایی ظاهری و سبک بودن آن اشاره کرد که همین امر باعث پرتابل بودن استندها می گردد .

موارد کاربرد استندهای تبلیغاتی

سازه استند تبلیغاتی در مکان های مختلفی برای معرفی تجارت وکسب وکار به صورت ویژه مخصوصا در نقطه خرید بکار گرفته می شود و همچنین در محیط غرفه های نمایشگاهی ، فروشگاه و مراکز خرید،هتل ها، کنفراس‌ها به ویژه کنفراس‌های خبری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

نقش استند تبلیغاتی در محل خرید

تبلیغات در نقطه خرید ( Piontofpurchase advertising ) که در فروشگاه‌ها و مراکز خرید صورت می‌گیرد و به اختصار POP خوانده می‌شود ، در سال‌های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است ، به‌طوری‌که در بسیاری از آژانس‌های تبلیغاتی و مشاوره کشورهای توسعه‌یافته دپارتمان مخصوصی برای ارائه خدمات POP-AD ایجاد شده تا به خلق ایده‌های جدید تبلیغات در نقطه خرید بپردازند . انجمن تجاری بین‌المللی تبلیغات در نقطه خرید پیامی تحت عنوان سه چهارم دارد ، بدین معنا که سه چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌گیرد ، پس می‌توان گفت ، مشتریان 75درصد در فروشگاه تصمیم می‌گیرند خرید کنند . یکی از بهترین نمونه‌های رسانه‌های تبلیغاتی برای این مراکز استندها هستند که دقیقا در محل خرید قرار می‌گیرند و در لحظه خرید مشتری را به‌ شدت ترغیب خواهند کرد .
به هرحال روند کنونی حاکی از این است که ابزارهای تبلیغ در نقطه خرید تا حدودی به پدیده ابزارهای تبلیغی دائمی در نقطه خرید تبدیل شده و خرده ‌فروشان هم از بحث صرف درباره قیمت فاصله گرفته و دریافته‌اند که فروش آنها از طریق تبلیغات در نقطه خرید تامین می‌‌شود به همین دلیل در کنار هر کالایی ابزار تبلیغاتی جهت ارتقای فروش را نیز مطالبه می‌کنند . مطالعات نشان داده است که تبلیغات در جذب مشتری به فروشگاه موثر است اما استراتژی‌هایی که در نقطه خرید هستند مشتری را به سمت خرید محصول هدایت می‌کنند .

مزایا و ویژگی های استندهای نمایشگاهی و تبلیغاتی

 • استفاده در فضای خارجی و فضای داخلی
 • قابلیت استفاده از دو طرف استند
 • از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه
 • قابلیت نصب، راه اندازی و حمل آسان و سریع
 • قابلیت تغییر طرح گرافیکی استند بدون نیاز به تغییرات اساسی
 • تنظیم ارتفاع و عرض بر اساس سلیقه
 • تنوع در طراحی و ابعاد
 • عدم محدودیت در قالب و فرم
 • قابلیت طراحی براساس نیاز و سلیقه مشتری

نقش کیفیت چاپ در اجرای موفق استند تبلیغاتی

یکی از روش های تبلیغاتی مهم شرکت ها و موسسات ، برای ارائه لیست خدمات ، اهداف و محصولات استفاده از استند تبلیغاتی می باشد ، مهمترین ویژگی یک استند خوب علاو بر جنس خوب آن ، کیفیت چاپ آن می باشد تا بتواند به بهترین نحو بر مخاطب اثر گذار باشد و ذهنیت مطلوبی از یک استند تبلیغاتی بر مخاطب ایجاد کند و اگر عکس این قضیه رخ دهد واز مواد بی کیفیت در تولید استند و یاچاپ بد بکار گرفته شود می تواند اثرات مخربی در ذهن بازدید کننده داشته باشد .
بنابراین توجه داشته باشید که استند نمایشگاهی بی کیفـیت ممکن است به اشتبـاه القاء کننده کیفیت بد محصول شما باشد ، پس در انتخـاب و خرید استند باید با دقت و مهارت لازم اتخاض گردد.

کاربرد استندهای نمایشگاهی و تبلیغاتی

 • معرفی کسب و کار به شکل ویژه
 • استفاده برای همایشها و کنفراسهای خبری
 • قابل کاربرد برای فروشگاهها و مراکز خرید و هتل ها
 • سمپلینگ ( تبلیغ نمونه غذا و نوشیدنی ها)                       
 •  

تالیفات دنیای نو