انواع استندهای نمایشگاهی و چگونگی بهره‌گیری از آنها

مبحث بازاریابی که به عنوان یکی از بزرگترین علل حضور برندها و کمپانی‌ها در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌‌های تخصصی به حساب می‌آید دارای فرامین و زوایای متفاوتی است و با توجه به گسترش این حیطه می‌توان از جنبه‌‌های گوناگونی به آن پرداخت. در مقاله‌‌های پیشین به صورتی اجمالی به نحوه حضوری موفق در نمایشگاه و چگونگی‌‌های آن پرداختیم و به صورتی مختصر به تجهیزات نمایشگاهی مورد نیازی که در این زمینه به آنها احتیاج بود اشاراتی داشتیم. در این مبحث به حوزه تخصصی استندهای نمایشگاهی و نحوه‌ی غرفه‌سازی موفق خواهیم پرداخت.

 اجاره تجهیزات نمایشگاهی

ای نمایشگاهی یکی از مهم ترین اصول بصری در طراحی غرفه به شمار می‌آیند، که می‌توان با تغییر در سیستم طراحی، آنها را در فرایند‌‌های مختلفی به کار گرفت. این غرفه‌ها در واقع به عنوان کلیدی‌ترین ابزار در جلب توجه و نظر بازدیدکنندگان به شمار می‌روند و می‌توانند پیام برند و کمپانی را به بهترین شکل ممکن به حاضرین در نمایشگاه برسانند. علم بازاریابی مدرن بر روی چگونگی طراحی و بهره گیری از انواع استند و غرفه‌ها در نمایشگاه تاکید می‌کند، چراکه می‌توان با تغییر در کاربری آنها، به نتایج خوب و قابل قبولی در امر بازاریابی دست پیدا کرد.
با توجه به بازار متنوعی که در ارتباط با استندهای تبلیغاتی موجود است، انتخاب بهترین و کاربردی‌ترین آنها برای طراحی یک غرفه قافل قبول و حرفه‌ای امری دشوار به نظر می‌رسد. در ادامه به معرفی چند مدل از استندهای تبلیغاتی که دارای کارایی بیشتری در این زمینه می‌باشند خواهیم پرداخت و به نقاط ضعف و قوت هر کدام از آنها اشاره خواهیم کرد.
1 - استند‌‌های زاویه دار
این استندهای انعطاف‌پذیر این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند که با آزادی عمل بیشتری از استندهای جانبی دیگر برای هرچه جذاب‌‌‌تر ‌کردن غرفه خود بهره بگیرید و همچنین کارایی غرفه خود را گسترش دهید. استند‌‌های فوق الگوهایی فوق العاده از استندهای نمایشگاه‌‌هایی تخصصی به شمار می‌آیند و می‌توان با توجه به سایز و وسعت غرفه آنها را طراحی کرد. شما قادر خواهید بود به سادگی مانیتورهای LCD را بر روی آنها نصب کرده و به جذابیت غرفه خود بیافزایید.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

2 - استند‌‌های Pull Ups
این استند‌ها به دلیل وزن کم و همچنین قیمتی قابل قبول مورد توجه فعالین این عرصه قرار گرفته‌اند. ‌‌‌کارایی بالای این استند‌ها در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها آنها را به عنوان اعضای ثابت این محافل اثبات کرده است. از جهت دیگر می‌توان این نوع از استند‌های نمایشگاهی را برای تیم‌‌های بازاریابی که به صورت مستمر در حال تغییر محیط می‌باشند نیز انتخاب نمود چرا که باز و بسته کردن آنها راحت است و در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

3 - استند‌‌های Pop Ups ( نمایشی)
این استندها انتخاب‌‌های خوب و قابل قبولی برای کنفرانس‌ها به شمار می‌آیند . قابلیت نصب نمایشگر و تلویزیون‌‌های HD بر روی این استند‌ها به شما برای حضور پر رنگ‌‌‌تر ‌کمک خواهد کرد و جذابیت غرفه را بالا خواهد برد.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

4 - پوسترها
این پوسترها را در واقع مکمل‌‌های خوبی برای غرفه‌‌های بازاریابی شما به حساب می‌آیند . می‌توان با بهره گیری از انواع متنوع آنها، غرفه را طراحی کرد و نمایشی قابل قبولی از برند را به بازدید کنندگاه ارائه نمود .

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

5 - صفحات نمایشی خام
این صفحات خام نمایشی را می‌توان به عناوین مختلفی در غرفه‌ها مورد بهره برداری قرار داد و با اتصال پسترها، محصولات و اطلاعات کلیدی از برند از آنها استفاده کرد. بهره‌گیری آسان و ساده از این صفحات خام آنها را به ابزارهایی معمول در نمایشگاه‌ها بدل کرده است.

6 - نمایشگرهای کابلی و میله ای
این تابلوها اغلب در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرند. با اطلاق پوسترهای مورد نظر بر روی این پایه‌ها می‌توان متون و تصاویر مد نظر را به نمایش گذاشت. اغلب این نمایشگرها به صورت پشت و رو طراحی شده‌اند به گونه‌ای که بتوان در شرایط و محل‌‌های مختلف از آنها بهره‌مند شد‌‌‌.
7 -  پایه‌‌های نمایشگاهی
از این پایه‌ها می‌توان در کنفرانس، نمایشگاه و یا همایش‌ها استفاده نمود. فضای عقبی این استند‌ها به عنوان محلی برای نمایش پوسترهای تبلیغاتی استفاده می‌شود. از جانب دیگر این استند‌ها محیطی قابل قبول برای سخنرانی شخص را فراهم می‌کنند و می‌توان مکان‌‌هایی را برای استقرار یادداشت‌ها و لیوانی آب در آنها تعبیه کرد. استند‌‌های فوق را می‌توان برای نمایش قابل قبول برند، لوگو و برخی مضامین تبلیغاتی دیگر نیز مورد بهره برداری قرار داد.
8 - استند‌‌های بروشوری
این استند‌ها را می‌توان به صورت معمول و رایج در دفاتر کاری و یا همایش‌‌های عمومی مشاهده نمود. اغلب به صورت نمایشگری برای اطلاق شعارهای تبلیغاتی و یا برنامه‌‌های مورد نیاز برند مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به نوع نیاز می‌توان از این استندهای نمایشگاهی برای انتقال پیام‌‌های متفاوتی خواهند بود.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

9 - استندهای محیط باز
حجم وسیعی از همایش‌ها را می‌توان در فضاهای باز ترتیب دید. به همین منظور نیاز به نمایشگرها و یا بروشورهایی خواهد بود که بتوانند به صورت مقاوم در شرایط مختلف آب و هوایی مورد بهره‌گیری قرار گیرند. این استند‌ها به صورت مخصوص با توجه به ساختار مقاوم خود در فضاهای باز مورد استفاده خواهند بود.
10 - کانتر
در نهایت به محبوب‌ترین و کاراترین عنصر در لیست استندهای نمایشگاهی می‌رسیم این کانتر‌ها در واقع به عنوان جایگاه‌‌های اختصاصی برای پاسخ‌گویی به نیاز مشتریان و بازدیدکنندگان به شمار می‌آیند. می‌توان از آنها برای ارائه سمپل‌‌های تبلیغاتی نیز استفاده نمود.
همان‌طور که مشاهده نمودید استندهای تبلیغاتی و نمایشگاهی متنوعی در بازار موجود می‌باشند که با توجه به نیاز برندها و چگونگی حضور ایشان در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مسلم ادغام این استند‌ها برای حضوری حرفه ای و موفق در نمایشگاه لازم خواهد بود شما به عنوان شرکت کننده می‌بایست با بررسی جوانب مختلف کار به انتخاب‌‌های قابل قبولی در این زمینه دست بزنید.

 

 

تالیفات دنیای نو