انواع گوناگون جعبه‌های مقوایی

انواع جعبه مقوایی :

جعبه‌های قفسه‌ای شکل

این نوع از انواع جعبه مقوایی غالباً در قفسه فروشگاه‌‌ها یافت می‌‌شوند و اقلام مختلف را در معرض نمایش می‌‌گذارند . با این اوصاف جعبه‌های قفسه‌ای شکل دو کاربرد مهم دارند ؛

 

  1. از محصولات شما در ویترین فروشگاه‌‌ها محافظت کرده و آن‌‌ها را سالم نگه می‌‌دارند .
  2. به زیبایی هر چه تمام‌تر محصولات و برند شما را نمایش می‌‌دهند و جلوه خاصی به آن‌‌ها می‌‌بخشند  .

این سبک جعبه مقوایی را می‌‌توان به قد و قواره محصولات شما طراحی کرد ، تصمیم با شماست که می‌‌خواهید تنها یک کالا را در این جعبه به نمایش در آورید یا هزینه‌‌ها را کاهش دهید و چند کالا را در یک جعبه مقوایی بچینید . ما در این مقوله گزینه‌های متعددی برایتان داریم .

جعبه‌های آرشیو بندی و بایگانی

این نوع از انواع جعبه‌‌ها غالباً به صورت یک جعبه مقوایی و درپوش مجزا و جداگانه عرضه می‌‌شوند ، گرچه می‌‌توان آن‌‌ها را به صورت یک تکه نیز تولید کرد . از آن‌جایی که هدف از طراحی چنین جعبه‌هایی انبار کردن طولانی مدت محتویاتشان می‌‌باشد ، درپوش و جعبه غالباً از‌هم مجزا هستند . از این جعبه‌‌ها برای ذخیره کردن اسناد و مدارک ، وسایل شخصی و سایر مصارف اداری بهره می‌‌گیرند . عموماً جعبه‌های مقوایی مخصوص آرشیو بندی و بایگانی را از مقوای تک جداره می‌‌سازند ، بدین معنا که ساخت چنین جعبه‌هایی مقرون به صرفه می‌‌باشد . جعبه‌های ارزان قیمتی که پس از مونتاژ و سوار کردن ، قدرت و استحکام حیرت‌آوری از خود نشان می‌‌دهند.  سایزهای استاندارد و متداول این جعبه‌‌ها در انبار سپیدار کارتن موجود می‌‌باشد.

جعبه و درپوش

ما جعبه مقوایی و درپوش آن را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌داریم تا انبار کردن آن‌‌ها برایتان آسان و بی‌‌دردسر گردد. تولید و ساخت آن‌‌ها به گونه‌ای ست که پسماند بسیار اندکی از خود به جا می‌‌گذارند، لذا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می‌‌باشند. به هنگام مونتاژ و سرهم بندی کردن این جعبه‌‌ها می‌‌بایست با کمک چسب مایع یا چسب نواری و یا منگنه گوشه‌های این نوع از انواع جعبه مقوایی را به‌هم محکم کنید تا همه بخش‌‌ها سرجای خود قرار گیرند و در نهایت شکل اصلی جعبه را حفظ کنند. در صورت نیاز می‌‌توانید بر روی این جعبه‌‌ها چاپ دو رنگ را پیاده کرد که برای پیچیدن نام و آوازه برندتان راهکار ایده آلی به شمار می‌‌رود.

جعبه‌های دارای برش قالبی و قفل سرخود

معمولاً از این جعبه‌‌ها برای حمل و نقل اقلام کوچک بهره می‌‌گیرند . از بارزترین ویژگی‌های این جعبه‌‌ها می‌‌توان به مستحکم و بادوام بودن و راحت و سریع مونتاژ شدن آن‌‌ها اشاره داشت ، به همین دلیل‌هم در صنعت پست محبوبیت چشمگیری داشته و استفاده از آن‌‌ها رونق و رواج فراوان دارد . این نوع از انواع جعبه مقوایی از جنس مقوای موجدار بوده و به صورت خام در رنگ‌های سفید و قهوه‌ای موجود می‌‌باشند اما بسته به میل شما می‌‌توان تصاویری را‌هم بر رویشان چاپ کرد . برای سهولت انبار کردن ، این سبک از جعبه مقوایی را به صورت صاف و تا نخورده و در قالب یک پالت عرضه می‌‌کنیم ، البته مدنظر داشته باشید ما می‌‌توانیم این جعبه‌‌ها را مطابق با نیازها و خواست‌های شما بسته بندی و ارسال کنیم.

جعبه‌های پاکتی شکل

زمانی که این جعبه‌‌ها را مونتاژ می‌‌کنید ، پایه آن‌‌ها ظاهری شبیه به یک پاکت مهر و موم شده به خود می‌‌گیرد . سبک طراحی این جعبه‌‌ها به گونه‌ای ست که می‌‌توان خیلی سریع و راحت و بدون نیاز به چسب آن‌‌ها را ساخت . زبانه‌ای بر روی درپوش آن تعبیه شده که به سمت داخل خم می‌‌شود و جعبه مقوایی را در کمال زیبایی و ظرافت قفل می‌‌کند . ما می‌‌توانیم نحوه طراحی و ساخت این جعبه‌‌ها را برحسب نیاز و خواست شما تغییر دهیم ؛ می‌‌توانیم آن‌‌ها را به سبک و سیاق جعبه‌های قفسه‌ای شکل در آوریم ، یک دکمه قفل کن به آن بیفزاییم یا قلاپ بالایی آن را برداریم تا شکل یک ویترین و پیشخوان را به خود بگیرد .

جعبه‌های پنج پانلی

از این جعبه‌‌ها برای بسته بندی محصولات باریک و بلند بهره می‌‌گیرند و می‌‌توان آن‌‌ها را از مقوای موج‌دار تک جداره یا دو جداره ساخت ، بستگی به این دارد که محصولات شما به چه میزان محافظت نیاز دارند . جعبه‌های پنج پانلی به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌شوند و می‌‌توان چاپ دو رنگ یا تک رنگ را بر روی آن‌‌ها پیاده کرد تا نام و آوازه شما بر روی جعبه‌های بسته بندی محصولاتتان نقش بندد و به شهرت برسید .

( جعبه مقوایی Overlap ( بر روی‌هم قرار گرفتن فلاپ ها

این جعبه‌‌ها کاملاً شبیه کارتن‌های بسته بندی Fefco 0201 می‌‌باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، با این تفاوت که فلاپ‌های جعبه‌های Overlap بر روی‌هم قرار گرفته و سطح فوقانی و پایه جعبه را می‌‌پوشانند . این سبک از طراحی برای افزایش استحکام و قدرت جعبه‌های مقوایی ست و بسته بندی ایمن و مطمئن محصولات سنگین را میسر می‌‌سازد . ما می‌‌توانیم مطابق با نیازهای شما این جعبه‌‌ها را از مقواهای موجدار با فلوت ( شیار ) های مختلف بسازیم . شما می‌‌توانید تصویر دلخواه خود را بر روی این جعبه‌‌ها چاپ کنید . به منظور تسهیل انبار کردن جعبه‌‌ها ما‌آنها را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌داریم . به هنگام مونتاژ و سر‌هم کردن جعبه‌‌ها می‌‌توانید از چسب یا منگنه استفاده کنید .

کارتن‌های بسته بندی

این کارتن‌‌ها یک استاندارد صنعتی در بسته بندی محصولات به شمار می‌‌روند و رایج‌ترین و متداول‌ترین نوع از انواع جعبه مقوایی می‌‌باشند . طول و عرض و ارتفاع این کارتن‌‌ها می‌‌تواند دقیقاً مطابق با ابعاد محصولات شما باشند . ما می‌‌توانیم این جعبه‌‌ها را از مقواهای موجدار با فلوت‌های ( شیارهای ) مختلف بسازیم ، همه چیز به این بستگی دارد که محصولات شما به چه میزان محافظت نیاز دارند . در صورت نیاز می‌‌توانید نام برند خود را بر روی این کارتن‌‌ها حک کنید ، یک راهکار ایده‌آل و ارزان قیمت برای به شهرت رساندن و دیده شدن برندتان .

والت‌های بسته بندی

این نوع از انواع جعبه مقوایی برای بسته بندی محصولات کم ارتفاع مناسب می‌‌باشند . ما این جعبه‌‌ها به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌داریم و شما می‌‌توانید کالای مورد نظر خود را در مرکز آن قرار داده و دیواره‌های جعبه را دور تا دور آن تا کنید تا کالا در میان آن محصور شود ، برای محکم کردن بسته بندی خود می‌‌توانید دست به دامن چسب مایع یا نوار چسب شوید. زمانی که جعبه به درب منزل مشتریتان می‌‌رسد و او می‌‌خواهد درب آن را باز کند ، این احتمال وجود دارد که در حین پاره کردن جعبه به محصولتان آسیب رساند ، لذا برای جلوگیری از این موضوع می‌‌توانید یک لایه مقوایی دورتادور آن بپیچید. در شمار کثیری از فروشهایی که در محل فروشگاه و از طریق دستگاه POS صورت می‌‌گیرد ، استفاده از این نوع جعبه‌‌ها رواج بسیار دارد.

جعبه پیتزا

از جعبه‌های پیتزا فقط برای بسته بندی پیتزا استفاده نمی‌‌شود ! در واقع استفاده از این سبک جعبه‌‌ها در صنعت پست و ارسال نامه رواج بسیار دارد . ما می‌‌توانیم تصاویر و طرح‌های مورد نظر شما را بر روی جعبه‌های پیتزا چاپ کرده و‌آنها را در ضخامت مورد نیاز شما تولید کنیم.

قفل سرخود

ما این جعبه‌‌ها را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می‌‌داریم تا انبار کردن آن‌‌ها آسان و بی‌‌دردسر باشد ، شما می‌‌توانید آن‌‌ها را به راحتی مونتاژ و سرهم بندی کنید تا یک بسته بندی محکم و با دوام برای محصولات خود دست و پا کنید . ما می‌‌توانیم طراحی این جعبه ها را مطابق با میل و سلیقه شما تغییر داده و دکمه‌های قفل کن ، دسته یا پانل‌های نمایش به آن‌‌ها بیفزاییم . اگر شما به دنبال حفاظت بیشتر از محصولات خود در حین حمل و نقل هستید ، ما می‌‌توانیم جداره‌های تقسیم کننده‌ای در داخل این جعبه‌‌ها تعبیه کنیم . این نوع از انواع جعبه مقوایی را می‌‌توان از مقوای موج‌دار با فلوت‌های مختلف ساخت و عرضه داشت .

جعبه‌های سینی شکل و قفل سرخود

شما می‌‌توانید این جعبه‌‌ها را به همراه محتویاتشان انبار کنید . این نوع از انواع جعبه مقوایی برای بسته بندی بطری‌‌ها و قوطی‌های نوشیدنی ایده‌آل بوده و غالباً در ویترین سوپرمارکت‌‌ها مشاهده می‌‌شوند که برند محصولات بر روی آن‌‌ها چاپ شده است.  چاپ دو رنگ بر روی سطح بیرونی این نوع بسته بندی قابل اجرا می‌‌باشد و می‌‌تواند نام و آوازه برندتان را در معرض نمایش بگذارید . این جعبه‌‌ها به صورت صاف و تا نشده ارائه می‌‌شوند و به راحتی می‌‌توان آن‌‌ها را مونتاژ و سر‌هم بندی کرد . تجهیزات پیشرفته ما می‌‌توانند این جعبه‌‌ها را در سایز و قالب دلخواه شما تولید کنند.

 

تالیفات دنیای نو