نقش مراسم رونمایی در بازاریابی محصول

بازاریابی با استفاده از مراسم  رونمایی یک تکنیک خیلی مهم در بازاریابی است که با رعایت نکات و تکنیک های آن یک روش عالی برای بازارایابی و فروش محصول است که در ادامه با آن آشنا میشویم.

مراسم رونمایی چیست؟

برندای تجاری بزرگ و مهم برای رونمایی محصولات خود یک رویداد همگانی استفاده میکنند که معمولا در ایران آن را به نام مراسم  رونمایی یا افتتاحیه می شناسند . این مراسم در صورتی که با دقت و مهارت برگذار شود فروش بسیار بالایی را برای محصول مورد نظر به همراه خواهد داشت زیرا مردم به مراسم رونمایی می آیند تا با محصول آشنا شوند و اگر در همان مراسم محصول چشم آن ها را بگیرد آنها تبدیل به خریداران محصول خواهند شد.بنابراین باید این مراسم را با دقت و ظرافت خاصی انجام داد.

نقش مراسم رونمایی در بازاریابی :

در این که مراسم رونمایی نوعی بازاریابی است شکی نیست زیرا صاحبان شرکت ها و کمپانی ها این مراسم را برگذار می کنند تا محصول خود را در معرض نمایش عموم بگذارند و با بحث درباره ویژگی های محصول مشتری جذب کنند . اما نکته ای که وحود دارد این است که در طی مراسم هدف شما باید راضی نگه داشتن مخاطبان باشد و نه فروش.زیرا تنها از این طریق است که یک مراسم خیلی خوب خواهید داشت . اگر هدف شما فروش باشد ممکن است با دیدی متفاوت جزئیات محصول را بازگو کنید و هنگامی که مردم از روی صحبت های شما متوجه هدف شما بشوند دیگر تمایلی به خرید محصول شما ندارند پس در مراسم رونمایی تمام تمرکز خود را بر روی رضایت مخاطبان بگذارید .

نکات مهم در برگذاری یک مراسم رونمایی:

یک نکته مهم رعایت سادگی در صحبت ها است.در هنگام صحبت همیشه این را در نظر داشته باشید که مخاطبان شما از مردم عادی هستند نه متخصصان ساخت محصولتان.شما نباید با زبانی که با یک متخصص صحبت میکنید حرف بزنید . استفاده از کلمات تخصصی باعث گیج شدن و خستگی مخاطبان میشود . در طول مراسم هرگاه متوجه همهمه هایی در بین مخاطبان شدید بفهمید که آنها از حرف های شما سر در نمی آورند و حرف های شما برایشان خسته کننده است . همواره سعی کنید هیجان مراسم را حفظ کنید به طوری که مردم مشتاقانه به دهان شما جشم دوخته باشند و منتظر کلمات بعدی تان باشند .

نتیجه گیری کلی :

در بازاریابی همه کوشش بازاریابان بر این است که با روش هایی محصول خود را به مردم بشناسانند تا فروش محصولشان بالا برود . یکی از کار های موثر برگذاری یک مراسم رونمایی است . با رعایت نکاتی این روش میتواند تاثیر بسیاری بر افزایش فروش شما داشته باشد . یکی از این نکات مهم این است که در طی مراسم اصلا نباید بر روی فروش متمرکز شوید زیرا ممکن است باعث شود صحبت های شما ناخواسته رنگ و بوی دیگری به خود بگیرد . در حالی که هدف اصلی در این مراسم فقط و فقط جلب رضایت مخاطبان است . اگر مخاطبان در آن مراسم از محصول شما خوششان بیاید در پی آن فروش بالا را به دنیال خواهد داشت در غیر این صورت یک کار بیهوده است .

 

تالیفات دنیای نو