آیا جلبک دریایی می تواند به یک ماده بسته بندی اصلی تبدیل شود؟

23234324.jpg

 

 

Sway، استارت آپی که مواد فیلم خانگی قابل کمپوست سازی را از جلبک دریایی تولید می کند، اخیراً جایزه معتبر نوآوری پلاستیک تام فورد را از آن خود کرد. ما با این شرکت صحبت کردیم تا درباره تامین مالی آن، نحوه مقایسه راه حل های آن با جایگزین های معمولی از نظر عملکرد و پایداری، و آینده صنعت بسته بندی جلبک دریایی بیشتر بدانیم.

 Swayچیست و می توانید تاریخچه مختصری از این شرکت را به ما ارائه دهید؟ بسیار عالی خواهد بود اگر بتوانید در مورد روزهای شروع، تحقیق و توسعه و نحوه به دست آوردن Sway به من نشان دهید.

 Sway یک استارت‌آپ با فناوری پاک است که جایگزین‌های پلاستیکی مبتنی بر جلبک‌های دریایی و به سرعت قابل کمپوست شدن است. محصولات ما برای سازگاری با ماشین‌آلات موجود بهینه‌سازی شده‌اند. پس از استفاده، بسته‌بندی ما در محیط‌های کمپوست خانگی و صنعتی تجزیه می‌شود و خاک سالم تولید می‌کند و همزمان سیستم‌های زیست‌محیطی آسیب‌دیده از پلاستیک‌های نفتی را دوباره احیاء می‌کند.

تاریخچه مختصر:

۲۰۱۸: جولیا مارش که یک محیط بان و طراح حرفه ای است، از محدودیت های جایگزین های پلاستیکی ناامید شده است. او کشف می کند که جلبک دریایی می تواند به مواد پلاستیکی تبدیل شود و شروع به آزمایش در یک آزمایشگاه می کند تا فنجان، بشقاب و نی های خود را بسازد.

۲۰۱۹: جولیا ایده های خود را با مت مایز (متخصص توسعه پایدار و خالق نام تجاری لیلاند ماشمایر) مطرح می کند. جولیا و مت به سراسر جهان سفر می کنند تا از کشاورزان جلبک دریایی و مبتکران بیومواد بیاموزند.

۲۰۲۰ :تیمی گردآوری می‌شود که استعدادهای متخصصان و مشاوران صنعت را به نمایندگی از CPG‌های اصلی، دکترای جلبک دریایی، کارشناسان علوم مواد و اتحادهای کمپوست به کار می‌گیرد. آنها با هم نمونه اولیه ای را ایجاد می کنند.

۲۰۲۱ : اولین کمک مالی (۲٫۵ میلیون دلاری) محقق میگردد و تیم، پایگاه تامین کنندگان و شبکه مشتریان بالقوه خود را گسترش می دهیم. محصولات Sway به سرعت از طریق آزمایشگاه‌ها، نهادهای گواهی کمپوست و خرده‌فروش‌هایی مانند Target،Walmart  و CVS  مصرف می‌شوند. تیم بازاریابی و فروش Sway فرمول هایی را طراحی می کند که پتانسیل تجاری را شکوفا می کند.

۲۰۲۲ Sway :با حضور در کنفرانس های بسته بندی و پایداری در سراسر جهان، به رسمیت شناخته می شود. راه حل ما به عنوان فینالیست جایزه نوآوری پلاستیک تام فورد انتخاب می شود و پس از آن یک سال تحت آزمایش های دقیق در مقیاس حیاتی، هزینه، عملکرد، تخریب بیولوژیکی، و معیارهای اثرات زیست محیطی و اجتماعی قرار می گیرد.

۲۰۲۳ Sway :با ثبت یک نقطه عطف مهم در ماه مارس، مقام اول را در جایزه نوآوری پلاستیک تام فورد کسب کرد. Sway در ژوئن امسال وارد Innovation Accelerator می‌شود که توسط شرکت‌های زیبایی تام فورد و Estée Lauder حمایت می‌شود تا محصول خود را مقیاس‌بندی کند. در کنار هم، ما محصول شاخص خود را از طریق آزمایشی با شرکای نوآوری، Graf Lantz، Ales Grey و غیره برای عموم عرضه می کنیم. ما قصد داریم گردهمایی خود را در تابستان امسال ببندیم و به ما این امکان را می دهد که تیم خود را رشد دهیم، آزمایشگاه خود را گسترش دهیم و محصولات خود را برای پاسخگویی به تقاضای تجاری آماده کنیم.

Swayبرای چه عملکردهایی مناسب تر است؟

تمرکز فعلی ما بسته‌بندی انعطاف‌پذیر و لایه نازک است که برای استفاده به عنوان کیسه‌های پلی کیسه، کیسه‌ها یا پنجره‌های محصول برای مد، کالاهای خانگی و غذا مناسب است. فیلم دارای گواهی ۱۰۰٪ زیستی، انعطاف پذیر، بادوام و قابل آب بندی روی صندلی با نفوذپذیری کم در برابر هوا و روغن است. علاوه بر این، می توان آن را از نظر رنگ، شفافیت و بافت سفارشی کرد.

از منظر پایداری/ انتشار چگونه با جایگزین های سنتی مقایسه می شود؟ آیا LCA انجام داده اید؟

جلبک دریایی ما را قادر می سازد تا انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهیم. بر خلاف محصولات زمینی، مزارع جلبک دریایی برای کشت کربن فشرده نیستند. آنها برای رشد به زمین زراعی، آب شیرین یا کود نیاز ندارند.

مطالعات علمی جدید حتی نشان می دهد که مزارع جلبک دریایی می توانند مقادیر قابل توجهی کربن زنده و جدا شده را ذخیره کنند. مزایای آنها برای سیستم های اکولوژیکی و اجتماعی فراوان است: کشت مسئولانه جلبک دریایی آب را تصفیه می کند، تنوع زیستی را افزایش می دهد، اسیدی شدن اقیانوس ها را معکوس می کند.

جلبک_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

چگونه می‌خواهید Sway به طور گسترده در سطح تجاری در دسترس قرار دهید؟

ما خوشحالیم که اعلام کنیم در حال حاضر آزمایش‌های عمومی را با مارک‌های نوآوری کلیدی مانند Graf Lantz و Ales Grey اجرا می‌کنیم، تا بازخورد و کاربرد نهایی را به دست آوریم.

براساس نتایج آزمایش‌ها،Sway  در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی در مقیاس بزرگ‌تر با برندهای خارجی، پوشاک و مواد غذایی در برنامه‌های خرده‌فروشی و تجارت الکترونیک است. ما با مشارکت مجموعه کوچکی از شرکای استراتژیک برند، عرضه محصول خود را گسترش خواهیم داد.

کسب مقام اول در جایزه نوآوری پلاستیک تام فورد در سال جاری، نقطه عطف عظیمی برای Sway بود که به طور عمومی ظرفیت ما را برای برآورده کردن استانداردهای سختگیرانه در مورد هزینه، عملکرد، تخریب و تاثیر تایید کرد.

همه این معیارها باعث ایجاد هیجان و اعتماد در میان شبکه گسترده‌تری از تولیدکنندگان و برندهایی می‌شود که مشتاق اتخاذ راه‌حل‌های بسته‌بندی پایدار هستند.

پایگاه خبری صنعت پنجم