تولید چاپگرهای سه بعدی ساخت مدل های طلا و جواهر در کشور

eerewter.jpg

 

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه ساخت چاپگرهای سه بعدی معتقد است، محصولات ایرانی در این حوزه ضمن کیفیت برتر نسبت به نمونه های وارداتی به دلیل خدمات مطمئن پس از فروش، برتری محسوسی نسبت به نمونه های وارداتی دارند.

از دو سال پیش واردات دستگاه‌های چینی در کشور آغاز شده است که قیمت بالایی ندارند، اما از طرف دیگر کیفیت ساخت بالایی نیز ندارند و به سرعت خراب می‌شوند. این در حالی است که در داخل کشور خدمات پس از فروش خاصی هم ندارند و پس از خراب شدن، برای تعمیر به ما مراجعه می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم خودکفایی در تولید این چاپگرها و بازار مصرف گسترده آن‌ها گفت: «چاپگر یا پرینتر سه بعدی در زمینه‌های متنوعی از جمله طلا و جواهر، کفش، داروسازی، بیوتکنولوژی و … کاربرد دارد. در ساخت طلا و جواهر در حال حاضر جایگزینی برای این چاپگرها وجود ندارد. در صنعت کفش تا پیش از این از دستگاه‌های CNC استفاده می شد که ظرافت لازم را نداشتند. در حوزه دارو بیوتکنولوژی از ساختارهای میکروفلوئودیک استفاده می‌شود که توسط این چاپگرها تولید می‌شوند.

چاپگرهای سه بعدی رزینی

ایشان خاطرنشان کردند: در زمینه ساخت چاپگرهای سه بعدی رزینی در مدلهای مختلف فعالیت داریم که در حوزه ساخت راهنماهای جراحی و ادوات پزشکی، ساختارهای میکروفلوئیدیک، قالب برای تولید انبوه و ریخته گری دقیق، براکت و الاینر ارتودنسی، مدل های ظریف و دقیق طراحی شده که در صنعت طلا و جواهر کاربرد دارند.

وی در پایان گفت:«متاسفانه در حال حاضر ما مجبور شدیم به علت برخی از مشکلات مالی، تولید خود را کاهش دهیم و بیشتر نقش یک واسطه را برای چاپ داشته باشیم. اما در تلاش هستیم تا با گرفتن برخی تسهیلات، دوباره به مدار تولید گسترده برگردیم و بخش بزرگتری از بازار داخلی را در اختیار بگیریم.

پایگاه خبری صنعت پنجم