هر آنچه باید در مورد اجلاس بسته بندی پایدار ۲۰۲۳ بدانید

بسته_بندی.jpg

نامزدهای نهایی جوایز پایداری Packaging Europe’s 2023 معرفی شدند که برای رونمایی بزرگ در یک شام ویژه در اجلاس بسته بندی پایدار در آمستردام آماده هستند. از آنجایی که تیم Packaging Europe مشغول آماده‌سازی برای رویداد ۱۴ و ۱۵ نوامبر است، با مدیر برند تیم سایکس صحبت کردیم تا بفهمیم چه چیزی جوایز پایداری را به یکی از افتخارات این صنعت تبدیل می‌کند و شرکت‌کنندگان می‌توانند در این رویداد چه انتظاری داشته باشند.

در اجلاس بسته بندی پایدار جوایز زیادی وجود دارد چه چیزی جوایز پایداری بسته بندی اروپا را متمایز می کند؟

جوایز پایداری با هدف برجسته کردن مهمترین نوآوری در سراسر جهان تهیه می شود. من می‌توانم بگویم مهم‌ترین وجه تمایز این است که رقابت برای همه (از شرکت‌های چندملیتی گرفته تا استارت‌آپ‌های کوچک) آزاد است، بدون اینکه هزینه ورودی مانعی برای ارائه ایجاد کند، و این رقابت دائماً همراه با درک ما از اهداف پایداری ما تکامل یافته است. تقاضای نوآوری، و شاید مهم‌تر از همه، این است که ما یک هیئت داوری بزرگ و بین‌المللی (اکنون بیش از ۵۰ عضو) با تنوعی از تخصص الهام‌بخش تشکیل داده‌ایم.

ما از فداکاری قضات خود – شخصیت‌های بسیار ارشد از دنیای پایداری، بسته‌بندی، تحقیق و توسعه و غیره – و میزان سخاوتمندی آنها مطلع هستیم. ۹۵ درصد اعضاء در هر سال هیئت داوران را انتخاب می‌کنند و این، به نظر من، تأییدی بر مأموریت جوایز پایداری و تأثیری است که ما می‌خواهیم داشته باشیم.

ممکن است کمی بیشتر در مورد روند داوری صحبت کنید؟

با بیش از ۵۰ قاضی که نماینده هر قاره هستند، به ناچار فرآیند داوری باید به صورت دیجیتالی انجام شود. داوران در زمان خود تکالیف را انجام می دهند، اما می توانند نظرات و سوالات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

یک معیار مهم برای قضاوت در مورد هر مقوله ای این است که تأثیر کل نگر هر نوآوری باید در نظر گرفته شود: ما نمی خواهیم محصولاتی را که یک مشکل را حل می کنند و در عین حال مشکل دیگری ایجاد می کنند جشن بگیریم. آثار ارسالی با امتیاز بالا نه تنها از نظر نوآوری یک پروژه، بلکه از نظر تأثیر نیز امتیاز خوبی دارند. ما LCA و سایر اشکال داده‌ها را از ورودی‌های خود درخواست می‌کنیم، و قضات در ارزیابی اینکه آیا ادعاها قابل اثبات هستند یا خیر، سختگیر هستند.

جوایز پایداری امسال در مقایسه با سال های گذشته چه تفاوتی دارد؟

این رقابت هر سال در پاسخ به بازخورد داوران و مخاطبان گسترده تر، اندکی تغییر می کند. اخیراً ما تعداد دسته‌هایی را برای فناوری‌های از پیش تجاری‌سازی شده گسترش دادیم زیرا متوجه شدیم که فعالیت‌های هیجان‌انگیزتری در افق نوآوری در حال انجام است. امسال هیچ تغییر چشمگیری در قالب کار دیده شده است، اما (به عنوان یک ناظر صحبت می کنم، چون هیچ دخالتی در داوری ندارم) می گویم کیفیت و تنوع بهترین نوآوری های امسال بیش از همیشه است.

چند ارسالی برجسته وجود دارد که ممکن است در سال‌های گذشته برنده جام شده باشند، اما این بار حتی در فهرست نهایی قرار نگرفتند. و در انتخاب فینالیست‌ها ترکیبی عالی از مواد، قالب‌ها و ابتکارات جدید وجود دارد که گواهی بر استعداد و تعهد افراد در سراسر صنعت ما است.

به طور خلاصه، چرا مردم باید در اجلاس بسته بندی پایدار شرکت کنند؟

ماموریت ما بسیج جامعه برای ایجاد آینده ای پایدار برای بسته بندی در دنیایی در حال تغییر است. اگر این با نقش شما و جاه طلبی های شما سازگار است، ما دوست داریم که بخشی از آن باشید.

منبع: پایگاه خبری صنعت پنجم