با کاهش مشکلات صنعت چاپ و نشر شاهد رشد و شکوفایی در سطح بین المللی هستیم

 

4yhjjgfg.jpg

یاسر احمدوند در نخستین گردهمایی مشترک کارشناسان مسئول چاپ اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در مشهد اظهار کرد: با کاهش مشکلات این صنعت روز به روز شاهد رشد و شکوفایی و ارتقای این صنعت در کشور و در سطح بین المللی هستیم و همچنین در این راستا برای کمک به کارخانه‌های تولید کاغذ هماهنگی لازم با دستگاه‌های مختلف صورت گرفته و این مهم در دست اقدام است.

صنعت چاپ در جهان راهبردی مهم و ثروت آفرین، اشتغالزا و متحول کننده اقتصاد محسوب می‌شود چاپ و نشر صنعتی پرظرفیت برای آینده اقتصاد کشور و جزو صنایع راهبردی است که سبب ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و صادرات است.

برای تولید کاغذ در کشور نیاز به هماهنگی برای حمایت مالی، اصلاح برخی از قوانین و راه اندازی برخی از بخش‌های کارخانجات وجود دارد و اگر همه این عناصر خوب پیش رود نیاز کشور در حوزه نشر تأمین می‌شود.

برای کمک به کارخانجات تولید کاغذ نیز برنامه‌هایی با هماهنگی دستگاه‌های مختلف صورت گرفته در حال حاضر آثار خوبی در موضوع معرفی و شناخت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در خراسان رضوی و کل کشور در حال تولید است که با پرداخت مناسب، این آثار می‌تواند به عنوان هدیه فرهنگی و سوغات بسیار مورد توجه قرار گیرد.

منبع: پایگاه خبری صنعت پنجم