انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی با اهداف تجاری

 

تبلیغات محیطی وامورنمایشگاهیتابلوهای تبلیغاتی تاکیدی بر کسب و کار مورد نظر سفارش دهنده تابلو، با روشن سازی و توضیح پیام تجاری، به قصد جلب توجه مشتری را انجام می‌دهند. آن‌ها یک رسانه ارزان قیمت‌تر برای انتقال معاملات تجاری به مشتریان می‌باشند. در حال حاضر با انبوهی از تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده توسط صاحبان کسب و کار روبرو هستیم که بر اساس جنبه‌های مختلف دسته بندی می‌شوند. به طور کل تابلوهای تبلیغاتی به 3 دسته کلی تابلوهای نوری، غیر نوری و تابلوها و اعلانات تقسیم می‌شوند.

 

تابلوهای تبلیغاتی رایج

 

image003 دنیای نو - انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی با اهداف تجاریتابلوهای نوری فضای باز: این تابلوها پیام‌هایی اسکرولی یا تابلوهای نئون هستند. آن‌ها در کسب‌وکارهایی مانند بانک‌ها و رستوران‌ها رواج دارند.

image002 دنیای نو - انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی با اهداف تجاری
تابلوهای آل ای دی: یک نوع نمایشگر دیجیتال است که المان‌های آن لامپ‌های LED هستند. این نوع تابلوها جایگزین مناسبی برای انواع قدیمی تابلوها یعنی فلکس، بنر، نئون و... هست.

image005 دنیای نو - انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی با اهداف تجاری
بیلبوردها: آن‌ها به‌عنوان نوعی از تابلوهای تبلیغاتی گران هستند. بیلبوردها در مکان‌هایی خاص و پربازدید برای جذب بیننده و گسترش کسب‌وکار در بین هزاران نفر از مشتریان بالقوه نصب می‌شوند.

image006 دنیای نو - انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی با اهداف تجاری
تابلوهای ساختمان: برای انتقال یک پیام کوتاه که مربوط به عملکرد کسب‌وکار شما و یا محل کار شماست، کاملاً مؤثر است. آن‌ها در انواع مختلفی وجود دارند و اغلب برای جلب‌توجه  رهگذران یا رانندگان روشن می‌شوند.
تابلوهای مربوط به حمل‌ونقل: این علائم معمولاً در یک سمت از یک اتوبوس یا ایستگاه اتوبوس یا ایستگاه‌های سرپوش‌دار و همچنین در بالای ایستگاه تاکسی قرار می‌گیرد.
تابلوهای دیواری: تابلوهای دیواری  به‌طورکلی رنگ‌شده و یا چاپ‌شده هستند و وقتی هر نوع آرم یا علائم تجاری به آن الصاق شود تابلوی تجاری نامیده می‌شود.
تابلوهای بولتن: اطلاعات مهم بر روی تابلوهای اعلانات ازجمله ارائه اخبار فوری، اطلاعیه‌ها و یا آیتم‌های منو رستوران‌ها نمایش داده می‌شود.
تابلوهای مستقل: این تابلوها به هیچ جایی متصل نیستند و به‌تنهایی بر روی پایه مستقل از جنس چوب یا فلز نصب می‌شوند.
تابلوی قابل‌حمل: تابلوهای قابل‌حمل را می‌توان از محلی به محل دیگر جابجا کرد. از نمونه‌های رایج آن  تابلوهایی هستند که برای فروش املاک از طرف املاک و مستغلات نصب می‌شوند.

image004 دنیای نو - انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی با اهداف تجاری
تابلوهای نئون: این نوع تابلوها تابلوهایی خیره‌کننده و الکتریکی هستند که با استفاده از لامپ‌های تخلیه گاز که به شکل لوله‌های باریک هستند ساخته می‌شود و در ویترین مغازه‌ها کاربرد دارد. گاز بکار رفته در اکثر علائم تبلیغاتی گاز نئون است و لامپ‌های لوله‌ای آن‌ها به لامپ نئون مشهور است، بااین‌وجود در آن‌ها از گازهای دیگری نیز استفاده می‌شود. این تابلوها در جلب‌توجه دیگران بسیار تأثیرگذار هستند.