۵۰ درصد نیاز کاغذ ایران در همکاری با شرکت چینی تامین می‌شود

 

9متت.jpg

تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ درباره همکاری ایران با شرکت تولید کاغذ چن‌مینگ بیان کرد: ارتباط خوبی با تولیدکننده مواد کاغذی و سلولزی چین برقرار کردیم. این شرکت می‌تواند حدود ۵۰ درصد کاغذ مورد نیاز ایران را تامین کنند.

افزایش صادرات ایران در حوزه چاپ و نشر
یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه تامین نیازهای زنجیره فعالان حوزه است. امیدواریم تا دور پنجم حدود ۳۰ درصد از غرفه‌داران نمایشگاه آینده چاپ ایران از بیرون از ایران باشند و افرادی که به این کالاها نیاز دارند از بیرون بیایند تا اکوسیستمی پویا ایجاد شود و در نتیجه این فعالیت، بهره بیشتری از فعالیت‌ها برای صادرات ببریم.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ در مقایسه دوره اول و دوم نمایشگاه آینده چاپ بیان کرد: متراژ برگزاری این نمایشگاه در دور اول حدود ۲۷۰۰ مترمربع مفید بود و امسال این فضا به نزدیک پنج هزار مترمربع و تعداد عرفه‌داران از ۶۰ به حدود ۱۰۰ رسیده است.
او درباره ارتباط با شرکت چن‌مینگ و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های آینده، توضیح داد: این شرکت با ظرفیت تولید ۶ میلیون تن انواع کاغذ و مقوا در سال توانایی این را دارد که حدود ۵۰ درصد کاغذ مورد نیاز ایران را تامین کنند.
مذاکرات ابتدایی برای تاسیس پل ارتباطی میان تولیدکنندگان و صادرکنندگان مهیا شده است تا ناشران بتوانند از طریق شرکت تعاونی به نیازهای خود دسترسی داشته باشند.

 

افزایش فعالیت ایران در بازار جهانی
گروه چن‌مینگ از تولید کنندگان کاغذ و مقوا در کشور چین است. تلاش کردیم تا در برنامه‌های صنعتی همکاری تاثیر بیشتری با این شرکت داشته باشیم تا برخی از مشکلات حوزه چاپ و نشر رفع شود.
همچنین چند صدایی و تعدد برنامه‌های صنفی را افزایش دادیم تا تاثیرگذاری بیشتری در صنف داشته باشیم. درنتیجه این اقدامات فعالیت چاپ و نشر ایران با کشورهای همسایه افزایش پیدا می‌کند.


گستره فعالیت چاپ و نشر ایران وسیع است
شرکت چن‌مینگ ۲۰ گروه صادرات فعال دارد. یکی از این گروه‌ها به کشور ایران اختصاص داده شده است. سایر گروه‌ها در منطقه‌های جغرافیایی گوناگون فعالیت می‌کنند.
مدیر ایران و منطقه‌ای شرکت چن‌مینگ با بیان اینکه فعالیت چاپ و نشر در ایران نسبت به سایر کشورهای همسایه بزرگ‌تر است، افزود: ایران را به دلیل گستره فعالیت چاپ نشر در منطقه انتخاب کردیم.

منبع: ایرنا