انواع سر رسیدهای تبلیغاتی و میزان تأثیر آن

سررسیدسررسید کتاب یا جدولی است حاوی یک تقویم از یک سال، همراه با اطلاعاتی که به‌صورت پیوست در ابتدا یا انتهای سررسید قرار می‌گیرد. به زبان ساده سررسید یا سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است با این تفاوت که هر صفحه از آن دارای تاریخ است.

سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذشده‌اند تا یاد و خاطره حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌دارند درواقع در سررسید به حقایق مختلف در مورد دستاوردهای گذشته و حال اشاره‌شده است. در قدیم سالنامه‌ها معمولاً شامل اطلاعات کشاورزی بوده‌اند اما سالنامه‌های مدرن اغلب حاوی اطلاعات آماری و اطلاعات عمومی می‌باشند. سالنامه‌ها هرسال توسط سازمان‌های مختلف چاپ می‌شوند. مراکز چاپ سررسید سعی می‌کنند اطلاعات مفید، کمیاب و یا سرگرم‌کننده‌ای را برای سودمندی بهتر در سررسیدها قرار دهند.

سالنامه ممکن است موضوعات مختلفی ازجمله اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی و غیره را پوشش دهد و یا تنها به یک موضوع  خاص بپردازد. طی چند سال اخیر، سررسیدها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده‌اند که از آن جمله می‌توان سررسیدهای مهندسی، سررسیدهای دستیار و سررسیدهای ورزشی را نام برد..

به خاطر کاربردی بودن سررسید و عمر طولانی آن (یک سال) می‌تواند به‌عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند مورداستفاده قرار گیرد. سررسید را می‌توان بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن آن، اطلاعات صفحات داخلی، نوع جلد، نوع صحافی و حتی سایز سررسید طبقه‌بندی کرد.
مقدمه سررسید  می‌تواند شامل تصاویری از نوروز و یا ... باشد. صفحه‌ای به نام دارنده سالنامه نیز در همان صفحات اولیه وجود دارد. صفحات داخلی سررسید درواقع همان صفحات یادداشت روزانه تاریخ‌دار هست.
بخش پایانی شامل صفحاتی است که در آن می‌توان اطلاعات مهندسی و یا برگه‌هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن‌های ضروری مانند آتش‌نشانی، اورژانس و غیره را یافت.
معمولاً برای ساخت جلد سررسید از انواع جلدهای سخت باروکش مای مختلف استفاده می‌شود. که این روکش‌ها می‌تواند سلفونی (گلاسه باروکش سلفون مات یا براق)، چرم مصنوعی یا طبیعی، ترم و یا گالینگور باشد. البته بنا به سلیقه و توانایی تولیدکننده می‌تواند از روکش‌های مختلف دیگری نیز استفاده نماید

سایز رقعی - این سایز کوچک‌تر از وزیری و تقریباً برابر با سایز A5 استاندارد و برابر با (21 در 14.5 سانتیمتر) هست
سایز پالتویی - در دو مدل پالتویی بزرگ و پالتویی کوچک تولید می‌شود که به ترتیب دارای سایز (11.5 در 22.5 سانتیمتر) و (11 در 20 سانتیمتر) است.
سایز جیبی - تقریباً برابر با سایز A7 استاندارد هست و برابر با (14.5 در 10 سانتیمتر) هست. البته این سایزها به‌صورت تقریبی هست و بنا به نوع صحافی می‌تواند کمی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر نیز شود.
چاپ سررسید به‌صورت اختصاصی: ازآنجاکه سررسید (سالنامه) به‌عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار مؤثر می‌تواند مورداستفاده قرار گیرید، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف همه‌ساله از این موقعیت استفاده کرده و با چاپ سررسید به‌صورت اختصاصی از وجود یک محصول تبلیغاتی مؤثر بهره می‌برند.

خدمات مرتبط با چاپ سر رسید