تبلیغات اینترنتی

 

تبلیغات اینترنتیتبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات، نمایش دادن نامها وعلائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در محیط وب اشاره دارد.

مطابق گزارش تبلیغاتی فورستر، تقریباً ۶۰ درصد از تبلیغات بنری نقش بسزایی در افزایش شناخته شدن نام‌های تجاری در شرایط یکسان دارند.

مقایسه تبلیغات اینترنتی وتبلیغات سنتی

نظر به اینکه متدهای تبلیغی چاپ و نشر سنتی آزموده شده و پابرجا هستند، اما روند تکنولوژیکی اینترنت، در هر زمینه‌ای از آن پیش افتاده و بهتر است.

تبلیغات چاپی سنتی از تضمینات عادی بازاریابی تشکیل شده است. این تضمینات شامل بروشور، نشریه، تبلیغات روزنامه، بیل بورد، کارت ویزیت، و امثال این می‌باشد. تبلیغات اینترنتی، آمیزه‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی است، یک کامپیوتر یا سِروِر، که همان تضمینات بازاریابی را در وب سایت‌های حرفه‌ای مستقر می‌کند

در ارزیابی هزینه‌های تبلیغات چاپی سنتی، هزینه‌های هنگفتی برای طراحی تبلیغ برای هر نوع فروش و خدمات، هزینهٔ چاپ و نشر، و تسهیلات انبار کردن این بسته‌های تبلیغ متحمل می‌شود. به علاوه، هزینهٔ پخش و انتشار این تبلیغات نیز باید در نظر گرفته شود وقتی این هزینه‌ها در رسانه‌های جمعی تلویزیون و رادیو به کار بسته شود، حتی این مبلغ به اعداد پنج یا شش رقمی هم خواهد رسید. اگر یکی از این تبلیغات چاپی نیز به تصحیح اشکالات داشته باشد، باید همهٔ این هزینه‌ها از نو پرداخت شود
در مقابل، با اینکه هزینهٔ اولیه شروع یک وب سایت اینترنتی ممکن است گهگاه با هزینهٔ یک تبلیغ چاپی سنتی مخصوص یک نوع فروش قابل مقایسه باشد، اما به دلایلی هزینه‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر است؛ هیچ هزینه صرف پست، انبار، تحویل آگهی‌های تبلیغاتی، و یا طراحی برای هر آگهی جدید، نمی‌شود سایت اینترنتی بازسازی. در بررسی مزایای تبلیغات اینترنتی، مسئلهٔ اصلاح و تغییر اشکالات آگهی‌ها نیز شایان ذکر است که هیچگونه هزینهٔ آنچننی صرف آن نمی‌شود و این اصلاحات فوراً قابل انجام هستند

برای بیان سایرمزایای تیلیغات اینترنتی به غیراز ارزان تربودن از سایر رسانه‌هامی توان به فرآیندارسال راحت و سریع‌تر, هدفمندبودن، قابلیت ردگیری بینندگان، عدم وابستگی به زمان و مکان، قابلیت هدف گیری دقیق مخاطبین اصلی، قابلیت سریع تحلیل بازخوردها و تغییر در رویه، حق الزحمهٔ اولیهٔ کم، حوزهٔ دسترسی وسیع نام برد.

و به طور کلی، تبلیغات اینترنتی راه بسیار خوبی برای با اطلاع کردن همه افراد جهان از تولیدات یا خدمات خود به طریقی بسیار کم هزینه و کارآمدوسریع می‌باشد.

آیا برای تبلیغات آنلاین نیاز به آژانس تبلیغاتی است؟

تبلیغات بنری اکثراً" بر اساس تعدادی که شما مایلید تبلیغاتتان دیده شود (روش نوین و متداول تبلیغات اینترنتی در حال حاضر در دنیا) ارائه می‌شود. از دلایل استفاده از شرکت‌های تبلیغات می‌توان به:

تجربه و تخصص برای انتخاب روش و مکان‌ها و بودجه مناسب

ارائه مشاوره تخصصی بر اساس فاکتورهای اصلی تبلیغات (اهداف، جامعه هدف، نیازها و مخاطبین)

ابزار و امکانات پیاده‌سازی تبلیغات (آمارگیری مستقل از وب سایت‌ها، برنامه زمان‌بندی، تعیین محدوده جغرافیایی

مانیتورینگ و چک کردن روزانه تبلیغات)

ارائه آمار هفتگی و ماهیانه تحلیل‌شده

قرارداد با کلیه وب سایت‌ها برای حفظ حقوق مشتری و پیش‌بینی موارد تخلفات و مشکلات احتمالی

امکان پخش کردن تبلیغات بین چندین وب‌سایت با کمترین بودجه

استفاده از جدیدترین تکنیک‌های تبلیغات رایج در دنیا

برنامه ریزی برای رسیدن به بازخورد بیشتر

کنترل چرخه فروش

عدم تفاوت قیمت با وب سایت‌ها در عین ارائه خدمات تبلیغاتی

استفاده از تخفیف‌ها و موقعیت‌های ویژه تبلیغاتی به نفع مشتریان

خدمات مرتبط باتبلیغات اینترنتی