تولیدهفت مجله دیجیتال یاهومتوقف شد

 

یاهوپس از اعلام تعدیل ۱۵ درصدی نیروی کار و شایعاتی از تغییرات ساختاری گسترده در بدنه‌ی عملیاتی وب‌سایت یاهو، این شرکت اعلام کرده که به دنبال تعطیلی چندین مجله‌ی آنلاین خود است.

بنابراین یاهو با تغییر استراتژیانتشار محتوا یاContent Strategyتمرکز خود را بر روی بخش‌های خبر، مالی، ورزشی و سبک‌زندگی متمرکز خواهد کرد.

در همین راستا یاهو هفت بخش تولید محتوای خود را متوقف می‌کند. Yahoo Food،  Health، Yahoo Parenting ،Yahoo Makers، Yahoo Travel، Yahoo Autos و Yahoo Real Estate لیست بخش‌هایی هستند که ازطرف یاهو به پایان راه خود رسیده‌اند. بنابراین نویسندگان و کارمندان این بخش در بخش‌های دیگر یاهو به فعالیت خود ادامه می‌دهند یا احتمالا اخراج می‌شوند. یکی از دلایل اصلی این تصمیم از طرف یاهو کاهش چشم‌گیر بازدیدکنندگان این مجله‌ها به نظر می‌رسد. بنابر آمارمنتشر شده در بازه‌ی زمانی دسامبر سال ۲۰۱۴ تا دسامبر سال ۲۰۱۵ بازدیدکنندگان صفحه‌ی خانگی یاهو ۱۶.۵ درصد کاسته شده است.

 

اين هفت مجله ديجيتال شامل غذا، سلامت، تربيت فرزند، سازندگان، سفر، خودرو و مشاور املاك مي شوند
با حركت به سمت جلو، اين شركت همه توجه خود را معطوف به اخبار، دنياي ورزش، امور مالي و سبك زندكي خواهد كرد
به اعتقاد نلسون، ضمن ايجاد اين تغييرات، ياهو به تاييد استعداد و فداكاري يگ گروه فوق العاده از روزنامه نگاران در زمينه توليد مطالب جديد و قابل انتشار نيز مي پردازد. با وجود عدم انتشار اين قبيل مجله هاي ديجيتال، شما همچنان مقالاتي با موضوعات سبك زندگي، چهره هاي مشهور، تفريح و سرگرمي، سياست، فناوري و غيره را تحت پوشش عناوين مختلف خواهيد يافت.
از روز دهم فوريه، ياهو در قالب يك نوع تجديد ساختار استراتژيك، حدود 15% از نيروي كار خود را اخراج مي كند.
در اوايل ماه فوريه ياهو برنامه سال هاي آتي خود را با كارمندان اين شركت به اشتراك گذاشت كه برخي تصميم هاي بسيار سخت و تغييرات در عرصه كسب و كار را در بر مي گيرد. نتيجه اجراي اين برنامه اعمال برخي تغييرات در ساختار شغلي و حرفه اي و در ادامه حذف تعدادي از كارمندان است. ياهو محترمانه با خدمات برجسته اين كارمندان برخورد خواهد كرد.
رندي گيوتسو، يك تحليل گر در موسسه تحقيقاتي و مشاوره "Outsell" كه پيگير فعاليت هاي ياهو است، اعتقاد دارد كه حركات فوق احتمالا به چيزي فراتر از صرفه جويي در هزينه ها منجر نمي شود. علي رغم آن كه اين اقدامات بيشتر با هدف تثبيت جايگاه، بازسازي و تمركز مجدد بر روي موضوعاتي خاص صورت مي گيرند، اما هنوز نحوه رشد ياهو در بخش هاي خبر، ورزش، امور مالي يا سبك زندگي و جذب خوانندگان جديد، به خصوص جواناني كه روز به روز بيش از گذشته به مطالعه اخبار و اطلاعات بر روي گوشي هاي هوشمند خود و در پلت فرم هاي اجتماعي روي مي آورند، مشخص نيست. استراتژي محتواي ياهو در عرصه هاي موبايل و پلت فرم هاي اجتماعي هنوز به شدت از دنيا عقب است. آن ها در حالي همچنان به تمركز بر روي جلب توجه خوانندگان به يك پورتال خاص ادامه مي دهند كه نرم افزار هاي اجتماعي مراكز اصلي پخش كننده محتوا در جهان به شمار مي روند

مطالب مرتبط باتبلیغات سمعی وبصری