نمایشگاه کتاب تهران محرک صنعت چاپ و نشر در ایران است

نمایشگاه کتاب تهران محرک صنعت چاپ درایران

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی آقای علی جنتی در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عنوان کرد:

"نمایشگاه کتاب تهران محرک صنعت چاپ و نشر در ایران است"

 آقای علی جنتی در آیین افتتاحیه بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اظهار کرد: نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است. امیدوارم امسال این رویداد پربارتر از همیشه و با نظم و زیبایی برگزار شود.
 
وی ادامه داد: بزرگترین تغییر نمایشگاه کتاب تهران سال جاری برگزاری این رویداد در فضای جدید می باشد. انتقال از مصلی تهران به شهر آفتاب از لحاظ اجرایی کار مشکلی بود که خوشبختانه با همت شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مهم به سرانجام رسید. آماده‌سازی امکانات زیرساختی وحمل ونقل کار آسانی نبود، اما همکاری وهمیاری شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع را محقق کرد.البته شاید هنوز کاستی هایی وجو داشته باشد اما هر کار تازه ای خالی از نقص نیست.
  
وی درمورد رویکردهای جدید نمایشگاه امسال عنوان کرد: بیست و نهمین نمایشگاه رویکردهای دقیق و جدیدی به همراه دارد؛ در این دوره واگذاری امور به بخش خصوصی ادامه دارد و فضای فرهنگی و نمایشگاهی تقویت شده است. بعد علمی و دانشگاهی نمایشگاه با دعوت از استادان و اهالی قلم غنی تر شده است. همچنین با اختصاص یارانه کتاب به بخش‌های مختلف در راستای عدالت فرهنگی گام برداشتیم.
 
جنتی اظهار کرد: نمایشگاه کتاب تهران محرک صنعت چاپ و نشر در ایران است و باید در هر دوره غنی‌تر و پربارتر برگزار شود.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: در نمایشگاه کتاب تهران سال‌جاری 2هزار و 400 ناشر داخلی و 300 ناشر خارجی در دو هزار و 500 غرفه به عرضه کتاب‌های خود می‌پردازند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: سال گذشته کشور عمان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران بود. امسال کشور روسیه به عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه شرکت می‌کند و سال آینده نیز میزبان کشور ایتالیا به عنوان مهمان ویژه خواهیم بود.

خدمات مرتبط باچاپ ونشر