بلندترین ساختمان چاپ 3 بعدی ساخته شد

  1.  

2i6kodc82p7craa8tse دنیای نو - بلندترین ساختمان چاپ 3 بعدی ساخته شدبار دیگر ، شرکت چینی (WinSun Decoration Design Engineering Co) قابلیتهای چاپ سه بعدی را گسترش داد .

این شرکت بعد از ساخت ده خانه در کمتر از 24 ساعت در سال گذشته ، اکنون با بلندترین ساختمان سه بعدی با پنج بلوک آپارتمان و عمارت 1100 متر مربعی با دکوراسیون داخلی و خارجی ، بازگشته است . در نمایشگاهی در پارک صنعتی سوژو در استان جیانگ سو این دو ساختمان نمود پیشروان جدید چاپ سه بعدی ساخت و ساز هستند که در نهایت پتاسیل خود را برای ایجاد نوع­ شناسی­ های ساختمان­های سنتی­تر و در نتیجه تناسب برای استفاده­­ ی توسعه­ دهندگان اصلی است .

 

ساختمانهای ساخته­ شده از همان 6 .6 بوسیله ­ی چاپگر بلند 10 متری که از لایه­ های (جوهر) که مخلوطی ازفایبرگلاس ، فولاد ، سیمان ، مواد سفت کننده و زباله­ های بازیافتی ، ساخته شده است . با این تکنولوژی ، ( WinSun ) قادر به چاپ قسمت اعظم یک ساختمان است ، که پس از سرهم کردن آن بسیار شبیه به طرح­های پیش ساخته بتنی برای ایجاد ساختمان نهایی است .

در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور آنلاین روزنامه چاپ سه بعدی ( Ders.org3 ) ، مهندس ارشد اداره کل مهندسی ساخت و ساز چین  Rongquan توضیح داد : " این دو خانه با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت کامل دارند . امن و قابل اعتمادهستند و ویژگی های یکپارچه خوبی از معماری و دکوراسیون را دارا هستند . اما هیچ استاندارد ملی خاصی برای معماری چاپ سه بعدی وجود ندارد ، ما نیاز به تجدید نظر و بهبود چنین استانداردهایی برای آینده داریم ."

این شرکت همچنین اعلام کرد تعداد زیادی قرارداد امضاء شده و برنامه­ های آینده ­ی ساختمان چاپ سه بعدی فراتر از قلمرو آزمایشهای ساخت و ساز گسترش خواهد یافت. عمارت 160.000 دلاری اولین نمونه برای مجموعه­ ای ده تایی است که توسط Tomson Group شرکت املاک و مستغلات تایوانی سفارش داده شده است . سومین خانه که در پارک صنعتی سوژو به نمایش گذاشته شد تنها یکی از 20000 سفارش دولت مصر بود . آنها همچنین اعلام کردند ایجاد ( Winsun Global) ، با همکاری یک شرکت آمریکایی است که به دنبال توسعه در کشورهای سراسر جهان با هدف ارائه خانه­ هایی ارزان و کارآمد برای خانواده­ های کم درآمد ، به ویژه در آفریقا و خاورمیانه هستند .