تثبیت و بهبود عملکرد آنزیم ها با فناوری نانو در صنعت کاغذ و غذا

1417526671529_13 دنیای نو - تثبیت و بهبود عملکرد آنزیم ها با فناوری نانو در صنعت کاغذ و غذامحققان دانشگاه اصفهان با بهره‌گیری از نانو صفحات اکسید گرافن موفق به بهبود عملکرد کاتالیستی و پایداری آنزیم پرکاربرد زایلاناز شده‌اند .  

این آنزیم اصلاح‌شده‌ در مقیاس آزمایشگاهی می‌تواند در صنایع مختلفی مانند : صنایع غذایی ، کشاورزی ، تولید کاغذ و ... کاربرد داشته باشد .

 

آنزیم به کاتالیستی اطلاق می‌شود که سرعت فرایندهای زیستی را افزایش می‌دهد . مهندسی آنزیم در واقع اصلاح آنزیم‌ها است به نحوی که در عملکرد آن بهبود حاصل شود و یکی از خصوصیات آنزیم‌ها عمر کوتاهشان است که می‌توان با اصلاح آن و یا به عبارتی با مهندسی آنزیم بر این عیب غلبه نمود .

آنزیم زایلاناز در فرایندهای صنعتی مختلفی مانند : شفاف‌ سازی آب میوه ، رنگ‌ زدایی خمیر کاغذ، بهبود خمیر نان ، شیرین‌کننده‌ نوشابه و کمک به استخراج روغن از گیاهان کاربرد دارد .
عمر کوتاه ، پایداری کم ، بازیابی مجدد دشوار و فرایند خالص ‌سازی پر زحمت محصول از محدودیت‌های اصلی آنزیم‌ها هستند . ازاین‌رو هدف اصلی این پژوهش اصلاح آنزیم است ، به ‌نحوی‌ که عمر آنزیم افزایش ‌یافته و بازیابی آن نیز آسان شود .
روش اصلاح آنزیم در این پژوهش بر پایه تثبیت آنزیم بر روی نانو حامل بوده است .
آنزیم تثبیت شده پایداری بالاتری نسبت به آنزیم آزاد و هزینه‌ سنتز پایین‌تری نسبت به دیگر روش های تثبیـت آنـزیمی دارد و همچـنین استفاده از ایـن آنـزیم در صنایع مختلف ، اثـرات جانبی مضر و سمی نخواهد داشت .