انواع مختلف تابلوهای ال ای دی

  182041_0269c دنیای نو - انواع مختلف تابلوهای ال ای دیتابلوهای ال ای دی در اندازه ها و شکل های مختلفی وجود دارند . با این حال همه آنها در یکی از دو دسته زیر جای می گیرند : 1 – تابلوهای ال ای دی تولید شده برای استفاده در محیط های داخلی 2 – تابلو های ال ای د ساخته شده برای استفاده در فضای باز تفاوت زیادی بین این دو دسته وجود دارد و مصرف کنندگان باید مراقب محصولات محیط داخلی  که برای استفاده در فضای باز به فروش می رسد باشند. همیشه مطمئن شوید محصول مناسب با کاربردتان را تحویل گرفته اید.

تابلوهای LED برای ایجاد متن و تصاویر از نور منشعب از لامپهای دیودی استفاده میکنند. تابلوهای LED در میزان این روشنایی با هم متفاوت هستند. تابلوهای LED طراحی شده برای استفاده در فضای باز به طور قابل توجهی روشن تر از تابلوهای فضای داخلی هستند .
تابلوهای LED که در خارج از فضای بسته یا در یک پنجره نصب میشود باید به اندازه کافی روشن باشد تا به رقابت با نور مستقیم خورشید بپردازد. بیشتر دکانها در طول روز باز هستند و بنابراین باید نور این تابلوها طوری باشد که حتی در آفتابی ترین زمان روز قابل خواندن  باشد.
دیگر مسئله مهم مشکل ساز برای دید استفاده از پلکسی گلاس محافظ رویه (faceshield) است .
(پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس پلکسی گلاس نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است. از دیگر ویژگی های پلکسی گلاس، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است.)
مدتهاست که بسیاری از تولید کنندگان تابلوهای LED از اجزایی استفاده میکنند که در مقابل هوا مقاوم نیستند و بنابراین لازم است در یک کابین نگهداری و حفاظت شود. این کابین حفاظت شده، از پلکسی گلاس محافظ رویه استفاده میکند تا تابلو را پوشانده و در مقابل هوا حفاظت کند.
مشکل faceshield این است که هیچ راهی برای جلوگیری از تابندگی و خیرگی نور در شرایط نور روز وجود ندارد. مهم نیست که چه مقدار نور خورشید به تابلو بتابد این نوع پلکسی گلاس خیرگی را ایجاد خواهد کرد که وضوح تابلو را کاهش خواهد داد.

برخی از تولید کنندگان از faceshield با عنوان «محافظ در برابر خرابکاری» تبلیغ میکنند. این تبلیغ نوعی گمراه کنندگی ساده است و تعداد بسیار کمی از تولید کنندگان تا کنون گارانتی در مقابل خرابکاری را مد نظر قرار داده اند. faceshield تابلو را در مقابل باران و گرد و غبار محافظت میکند.
در هر یک از دو دسته اصلی سه شکل و ترکیب برای تابلوهای LED وجود دارد. اینکه کدام یک مناسب برای کسب و کار شما خواهد بود به کاربرد شما و نوع پیامی که این تابلو میخواهد انتقال دهد بستگی دارد. هیچ سایزی وجود ندارد که برای همه اهداف مناسب باشد.