نخستین حضور ایران در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شیکاگو


 

1370092587 دنیای نو - نخستین حضور ایران در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شیکاگورئیس هیأت‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران از فراهم کردن زمینه نخستین حضور ایران در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شهر شیکاگو آمریکا خبر داد و گفت : با هدف معرفی توانمندی‌های ایران در عرصه‌های چاپ و بسته‌بندی و ایجاد موقعیت‌های مناسب برای صادرات ، در این نمایشگاه حضور می‌یابیم .

 بابک عابدینی در گفت‌وگویی اظهار کرد : نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شیکاگو ، هر دو سال یکبار 13 سپتامبر برگزار می‌شود . اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران در نظر دارد در سال جاری برای نخستین‌بار در قالب اعضای اتحادیه در این نمایشگاه که برابر با 23 شهریورماه است ، حضور یابد .

وی درباره دلایل شرکت ایران در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شیکاگو توضیح داد : از آن‌جا که قیمت تمام‌شده برخی محصولات چاپی آمریکای شمالی و جنوبی گران هستند ، آن‌ها بسیار راغب‌اند از بازار برخی کشورهای شرق آسیا مانند چین ، پاکستان و بنگلادش و همچنین برخی کشورهای غرب آسیا مانند ترکیه بهره‌مند شوند . به این منظور ، اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران شرایط را برای صادرات محصولات چاپی ایران مساعد می‌داند و می‌کوشد با حضور در این نمایشگاه، ضمن تحقق این مهم، زمینه معرفی توانمندی‌های ایران در عرصه‌های چاپ و بسته‌بندی را فراهم کند  .

عابدینی در ادامه از سومین حضور اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران در نمایشگاه « golf print dubai » خبر داد و گفت : این نمایشگاه که بزرگ‌ترین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی خاورمیانه و شمال آفریقا محسوب می‌شود ، اوایل فروردین‌ماه برگزار خواهد شد . اتحادیه نیز در قالب پاویون ، در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

وی افزود : در این نمایشگاه که هر دو سال یکبار برگزار می‌شود ، سیستم‌های آماده‌سازی فایل پیش از چاپ ، ماشین‌آلات و مواد اولیه پیش از چاپ ، مواد اولیه و ملزومات صنعت چاپ مانند کاغذ ، مقوا ، فویل و فیلم‌های انعطاف‌پذیر ، ماشین‌آلات صحافی ، عملیات پس از چاپ ، ماشین‌آلات پیش از چاپ ، چاپخانه‌های برتر منطقه و تشکل‌های صادراتی صنعت چاپ حضور دارند .