آیین نامه تاسیس چاپخانه ها بازنگری می شود

2915_636074744822126943_L دنیای نو - آیین نامه تاسیس چاپخانه ها بازنگری می شودسی و یکمین نشست خبری حسین نوش ابادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه دوشنبه اول شهریور برگزار شد .

 سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار  پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت چاپ  مبنی بر بازبینی آیین‌نامه تاسیس و نظارت بر چاپخانه‌ها بیان کرد : صنعت چاپ کشور ما به دلیل فرسودگی که دارد و همچنین به دلیل مشکلاتی که در سالیان مختلف در این عرصه به وجود آمده ، نیازمند بازنگری آیین‌نامه است تا سیاست‌هایی به منظور رفع مشکلات این صنعت اعمال شود که از جمله این سیاست‌ها می‌توان از تزریق نقدینگی ، سرمایه‌گذاری‌های جدید و انتقال فناوری‌های جدید به داخل کشور نام برد.

این مقام‌مسئول با بیان این‌که صنعت چاپ یک صنعت زیربنایی و زیر ساختی برای توسعه فرهنگ محسوب می‌شود، افزود : هرچقدر به صنعت چاپ توجه شود ، آثار و تبعات مثبت آن در بخش‌های فرهنگی کشور مشاهده می‌شود . خوشبختانه در راستای رفع تحریم‌ها دریچه‌های جدیدی با هدف توجه به این صنعت گشوده شده تا سرمایه‌گذاری‌های مادی و معنوی بیشتری را در این عرصه شاهد باشیم .

وی در آخر از واگذاری بخش صنعتی چاپ و نشر به وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و گفت : گرچه صنعت چاپ و نشر یک کار زیربنایی فرهنگی است اما با توجه به فعالیت های مرتبط ، صنعت چاپ و نشر رنگ و سبقه ی صنعتی دارد و نه فرهنگی و از آنجا که به لحاظ سخت افزاری یک کار صنعتی محسوب می‌شود بنابرین باید بخش صنعتی چاپ و نشر را به وزارت صنعت معدن تجارت واگذار کرد .