طراحی درب بطری با قابلیت ذخیره‌سازی میلیون‌ها گالن آب

1472024524_isaac-student-hed-01-2016 دنیای نو - طراحی درب بطری با قابلیت ذخیره‌سازی میلیون‌ها گالن آبام بي اي نيوز : کالیفرنیا در هزار سال اخیر شاهد شدیدترین نوع کم‌آبی بوده‌است . دانشجویان VCU  Brandcenter برنامه‌ی جدیدی به وجود آورده‌اند که طبق آن ، میزان آب هدر‌رفته از یک آشپزخانه یا وان حمام استاندارد کاهش می‌یابد .

یلنا سوفیا ، کارگردان هنری این پروژه می‌گوید : "با Cap the Tap راه‌حلی در دسترس و عملی ایجاد می‌کنیم . این برنامه به عموم مردم اجازه می‌دهد که در مصرف صحیح آب و نگهداری از آن سهیم باشند و نتیجه‌ی عمل خود را ببینند"
سوفیا و تیم او در یک کمپین شبکه‌های اجتماعی، یک درب با ویژگی خاص برای بطری‌های آب معدنی Dasani پیشنهاد کرده‌اند . در این طرح ، پس از اتمام محتوای بطری ، مشتریان می‌توانند درب آن را بر روی شیرهای آب خانه یا محل کار خود نصب کنند . این درب باعث کاهش میانگین مصرف 2.2 گالنی آب در هر دقیقه به 1.5 گالن می‌شود که به معنی کاهش 33 درصدی هدر رفتن آب است .
با توجه به مصرف یک خانواده‌ی آمریکایی که برابر است با 27 گالن آب لوله‌کشی در روز ، این کار باعث ذخیره‌ی 9 گالن در هر روز و یا به عبارتی 3285 گالن در سال می‌شود . سوفیا می‌گوید : " هر تبلیغی که تاکنون دیده‌اید از شما می‌خواهد کاری کنید . گاهی آن پیام از شما می‌خواهد یک محصول خریداری کنید ، تصمیم خود را عوض کنید و یا ساده‌تر ، چیزی را باور کنید . ما می‌خواستیم کاری کنیم که علاوه بر متقاعد کردن مردم برای آگاه بودن ، با یک راه ساده آن‌ها را وارد بازی نیز کنیم"