بیلبوردهای هوشمندانه‌ای که می‌توانند احساسات شما را شناسایی کنند !

M&C Saatchi3018_636097894785021570_M دنیای نو - بیلبوردهای هوشمندانه‌ای که می‌توانند احساسات شما را شناسایی کنند ! در حال اجرای اولین کمپین پوسترهای هوشمند مصنوعی است که تبلیغات متفاوت را بنا به واکنش مردم به آن‌ها به نمایش می‌گذارد.

 این بیلبوردها برای اولین بار در لندن نصب شدند و این آژانس با Clear Channel و Posterscope برای ایجاد بیلبوردهایی که از دوربین‌های Microsoft Kinect برای خواندن هیجانات بینندگان به جهت تشخیص بهترین نسخه‌ی نمایشی یک تبلیغ استفاده می‌کردند کار کرد.یک الگوریتم پاسخ را برای اندازه‌گیری موفقیت تبلیغ نمایش‌ داده‌شده آنالیز می‌کند و این اطلاعات را برای تکرار تبلیغ‌های جذاب و حذف تبلیغات غیرجذاب به کار می‌برد.

M&c Saatchi این بیلبوردها را اینچنین توضیح می‌دهد : « یک الگوریتم ژنتیکی اجراهای مختلفی را بر اساس قدرتمندی خصیصه‌ها و ژن‌های مختلف، مانند کپی، طرح، فونت و عکس بررسی می‌کند. با نصب یک دوربین در پوسترها، M&C Saatchi قادر به اندازه‌گیری تعامل عابران بر اساس این‌که آن‌ها شاد، ناراحت یا خنثی به نظر می‌رسند، است . »

« ژن‌هایی که موفق به ایجاد تعامل نشوند ؛ به اصطلاح زیست‌شناسی " حذف می‌شوند " ، این در حالی است که آن‌دسته از تبلیغات که بی‌درنگ سبب ایجاد واکنش می‌شوند در اجراهای بعد دوباره نمایش داده خواهند شد، با راهنمایی گرفتن از نظریه‌ی داروین برای تبلیغات ، تنها آن دسته که قوی و خلاق هستند، باقی می‌مانند . »

« نه تنها این ، بلکه مقدار کمی از این ژن‌ها به طور تصادفی دچار جهش ژنتیکی می‌شوند ، به این معنا که نسل بعدی شانس بهبود و ارتقای طبیعی در طی زمان را خواهند داشت . »

برای یک دوره تست، آژانس یک برند قهوه به نام Bahia را ایجاد و تعداد محدودی تبلیغات را برای نمایش تولید نمود . مجموعه‌ای از تبلیغات دارای فونت‌های مختلف ، رنگ‌ها و سبک‌های متفاوت بودند که به اهالی مختلف سراسر شهر لندن نمایش داده شدند .

خوشبختانه ، بیلبوردها هیچ‌گونه اطلاعات شخصی‌ را ذخیره نمی‌کنند ، چرا که نمی‌دانند چه کسی به آن‌ها نگاه می‌کند، بنابراین در مورد تجاوز به حریم خصوصی جای نگرانی نیست .

در طول دوره‌ی اول راه‌اندازی ، پروژه به صورت خودکار 1540 عدد تبلیغ را تولید کرد و نمایش داد و بیش از 42000 تعامل را دنبال کرد .

David Cox ، مدیر ارشد نوآوری M&C Saatchi گفت : « این نوآوری زمینه‌ی جدیدی را در صنعت تبلیغات ایجاد می‌کند ، چرا که اولین بار است که یک پوستر براساس این‌که چه چیزی موثر است  نوشته می‌شود ، نه در مورد این‌که ممکن است چه چیزی موثر باشد . »

« ما کاهش نقش خلاقیت را توصیه نمی‌کنیم ، اما می‌دانیم که تکنولوژی نقش بزرگتری را در آن‌چه ما انجام می‌دهیم ایفا می‌کند . »

این بیلبوردها زمانی که اکثر شرکت‌ها برای تبلیغات اینترنتی ارزش بیشتری نسبت به تبلیغات سنتی امید بسته اند روی کار آمدند . M&C Saatchi امید دارد که بیلبوردهای هوشمند این وضعیت را تغییر بدهند .