HP در پی خرید Samsung

3093_636116094610056519_M دنیای نو - HP در پی خرید Samsungاچ پی به دنبال این است که تجارت حوزه چاپ شرکت سامسونگ را به قیمت 1.05 میلیارد دلار خریداری کند.

 هیئت مدیره سامسونگ در جلسه ای که در روز 12 سپتامبر در سئول برگزار کردند به این توافق رسیدند که واحد تجاری حوزه چاپ خود را به شرکت اچ پی بسپارند، و به منظور تایید جدا کردن این تجارت در ماه اکتبر یک جلسه عمومی فوق العاده با سهام داران برگزار می شود. این هیئت هم چنین به دنبال این است که در همان جلسه سهام داران  جی وای. لی را به عنوان یکی از اعضای کاندیداهای حضور در هیئت مدیره معرفی کند.

درباره کنار گذاشتن واحد تجارت چاپ

سامسونگ طی یک توفق تصمیم گرفته که تمام فعالیت ها و دارایی های جهانی تجارت حوزه چاپ خود را به شرکت اچ پی بفروشد. این معاهده بخشی از تلاش های این شرکت است برای تمرکز بر روی بخش های اصلی تجاری خود.

با تایید سهام داران، در یک نوامبر سامسونگ واحد تجارت چاپ خود را به یک شرکت جدا تبدیل می کند، دراین صورت 100 درصد سهام خود در این شرکت تازه تاسیس و دیگر دارایی های مربوط به تجارت را به شرکت اچ پی می فروشد.

به موجب این توافق، سامسونگ تحت برند خود در کره به بازاریابی چاپگرهای اچ پی می پردازد. انتظار می رود پس از دستیابی به توافق های قانونی مناسب، این معاهده ظرف یک سال آینده نهایی شود.

تجارت حوزه چاپ، با 6000 کارمند، وجود یک مرکز تولید در چین و بیش از 50 دفتر فروش در سراسر جهان، در سال 2015 درآمدی بالغ بر 2 تریلیون وون کره به دست آورد.

درباره انتخاب جی . وای. لی به عنوان عضو هیئت مدیره

پس از گذشت حدود دوسال از ریاست کون - هی لی، هیئت مدیره سامسونگ معتقد است زمان معرفی جی وای. لی به عنوان یکی از اعضای هیئت فرا رسیده است، در این صورت او می تواند در تصمیمات استراتژیک شرکت؛ نقش فعال تری داشته باشد.

در صنعت رقابتی و به سرعت در حال تغییر فناوری، آقای لی سال ها به عنوان رهبر تجاری تجربیات فوق العاده ای کسب کرده و نقش مهمی در موفقیت سامسونگ ایفا کرده است. این شرکت در سال های اخیر از نظر عملکرد حوزه های تجاری کلیدی خود با پیشرفت هایی مواجه شده است.

این شرکت با نگاهی به آینده، به دنبال این است که از طریق سرمایه گذاری های مهم و به موقع در حوزه های مرکزی و با پیش روی در حوزه های تجاری تازه و آینده نگرانه، به مسیر خود در زمینه افزایش سودآوری خود ادامه بدهد. این کاری به تصمیمات استراتژیکی نیاز دارد که چشم اندازی طولانی مدت را در نظر داشته باشند.

در مجموع باید گفت پروسه معرفی او به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره که در جلسه پیش روی سهام داران صورت می گیرد، چیزی مشابه پروسه های مشابه در جلسه سالیانه خواهد بود. ولی به جای یک سال انتظار، انتخاب او در این زمان باعث می شود وی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره در تصمیم گیری های مهمی همچون ترکیب تیم مدیریت اجرایی و ابتکارعمل های مربوط به رشد استراتژیک مثل معاملات M&A، مشارکت فعالی داشته و یک مسئولیت رسمی برعهده بگیرد.

آقای لی با برعهده گرفتن یک پست رسمی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره، تعهد خود در قبال آینده شرکت به اثبات می رساند و به دنبال به سود رسانی شرکت و سهام داران آن خواهد بود.

با انتخاب آقای لی، سانگ – هوون لی که همچنان رئیس امور مالی شرکت باقی خواهد ماند؛  ازسمت خود در جایگاه هیئت مدیره کنار می کشد. به این ترتیب ساختار فعلی شرکت، یعنی چهار عضو مدیریت و پنج مدیر خارجی مستقل، حفظ خواهد شد.