چاپ بر روی پارچه نخی

M50 دنیای نو - چاپ بر روی پارچه نخی با کمک کاغذ انتقالی تصعیدی- نخی تولید شده توسط دی.جن  ( d.gen)امکان چاپ بر روی پارچه های طبیعی فراهم شده است.

 دی.جن (d.gen) یک کاغذ انتقالی برای چاپ بر روی پارچه نخی ، ریون و ترکیبی معرفی کرده است . کاغذ تصعیدی - نخی باعث می شود تصعید نخ با همان چاپگر و تقویم به کار رفته برای پلی استر و دیگر پارچه های ترکیبی صورت گیرد . ابتدا، پارچه بر روی ورقه پرس گرما قرار می گیرد . سپس ، کاغذ تصعیدی-نخی بر روی پارچه قرار گرفته و به این ترتیب باعث می شود که طرف سخت آن ؛ پارچه را لمس کند. در نهایت کاغذ انتقالی چاپ شده بر روی طرف نرم تصعید- نخ قرار می گیرد.

با تنظیم درست کاغذ ، و رساندن حرارت پرس گرما به سطح توصیه شده 190 درجه سانتیگراد برای 60-90 ثانیه ، می توان طرح ها را بر روی پارچه های نخی چاپ کرد.

کاغذ تصعیدی-نخی در وزن های مختلف (30 ،  40، 50 و 80 گرم بر متر مربع ) برای پارچه های بافته شده و گره زده در دسترس است ، و با چاپگرهای به کار رفته برای چاپ کاغذ انتقالی که مجهز به هد چاپگر اپسون  ( Epson )، ریکو ( Ricoh ) و کیوسرا (Kyocera)  هستند ، کار می کند . خاصیت دفع آب این کاغذ باعث می شود بتوانیم از آن در چاپ بر روی لباس ورزشی ، تی شرت ، کیف های دستی ، پرده ها ، رویه کاناپه و پشتی ، چشم بندها ، رویه دیوارها ، کفش ها و چادرها استفاده کنیم.

آندرا نگرتی ، مدیر مدیریتی و مدیر ارشد عملیاتی دی.جن در این باره می گوید: " دی.جن به سرمایه گذاری های خود در زمینه چاپ مستقیم بر روی پارچه و فناوری های انتقالی ادامه داده و راه حل های کاربردی و مقرون به صرفه ای ارائه می دهد . کاغذ یک لایه ارزان است که بر روی آن چاپ صورت می گیرد و می تواند طرح های پارچه را حفظ کند ، این کاغذ سپس با استفاده از پرس های گرمایی ؛ این طرح ها را به پارچه ها منتقل می کند. کاغذ تصعیدی - نخی با استفاده از یک چاپگر اینک جت و دستگاه تقویم انتقال گرما ، روشی راحت و مقرون به صرفه برای چاپ بر روی کاغذ ارائه می دهد . پارچه های خام بدون عمل آوری B/W، پارچه های رنگی و حتی پارچه های سیاه رنگ را می توان همراه با رنگ های عالی تصعید کرد، و این پارچه به طور خودکار دارای خاصیت دفع آب خواهد بود . به این ترتیب از آن ها می توان در محصولاتی مثل کفش های کتانی ، کیسه های سازگار با محیط، سایبان ها و ... استفاده کرد . از طریق پیکربندی رول به رول می توان حتی برای تولید انبوه هم از آن بهره برد .