موفقیتی بزرگ در صنعت نساجی

  1.  

nasajiiiiiiiiiiiiiii دنیای نو - موفقیتی بزرگ در صنعت نساجی فسپا مرکز مُد دنیا ، میلان ، را برای میزبانی کنفرانس نساجی دیجیتال خود انتخاب کرد که محور تمرکز آن روی یکی از بزرگترین جریان‌های موفقیت چاپ در افزایش حجم، بود.

 چگونه برخی از بزرگترین برندهای طراحی لباس در جهان از چاپ پارچه استفاده می‌کنند؟ اگر می‌خواهید بدانید، باید به ایتالیا سفر کنید، جایی که ماه پیش حدود 100 شرکت‌کننده در هتل nHow در میلان یکدیگر را برای تبادل نظراتشان، ایجاد شبکه، و شنیدن درباره‌ی آخرین تکنولوژی‌ها و تکنیک‌ها در یک کنفرانسی که توسط FESPA تدارک دیده شده بود، ملاقات کردند.

FESPA، نیروی پشتیبان این رویداد، چاپ دیجیتال پارچه را در سراسر جهان از ایتالیا تا ترکیه و چین ترویج داده است.

میلان یکی از مراکز جهانی مد با برندهای بسیاری که مقر آن‌ها در  این شهر است، مانند Armani، Etro، Dirk، Bikkembergs، Dolce & Gabbana، Iceberg، Marni، Missoni، Moschino، Prada Trussardi، Valentino، Versace و Zegna.

حدود 50 کیلومتر به سمت شمال در منطقه‌ی Como، اجتماع بزرگی از تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان در خدمت صنایع مد و دکور در اروپا به مدت بیش از چندین دهه بوده‌اند. این شرکت‌ها به همراه انجمن‌های محلی برای حمایت از این رویداد کمک کردند.

آن‌ها شامل شرکای پلاتینوم EFI Reggiani، EPSON و تجهیزات چاپ MS، به همراه انجمن FESPA ایتالیا، Sistema Moda Italia (SMI) و Associazione Italiana Disegnatori Tessili بودند.

  تعریف بازار

 افتتاح‌کننده‌ی این رویداد Enrico Barboglio، نماینده‌ی فسپای ایتالیا بود. او به دیگر رهبران صنعت در تعریف بخش‌های کلیدی برای چاپ پارچه پیوست که این بخش‌های کلیدی عبارت‌اند از: پوشاک، دکور، صنعتی و ارتباطات گرافیکی.

تمرکز این کنفرانس چاپ دیجیتال پارچه برای پوشاک، دکور و بخش‌های صنعتی بود. نمایندگان برندها، سازندگان و اکیپ‌های تأمین‌کننده به بحث درباره‌ی تغییراتی که در صنعتی در حال رخ دادن است از نوآوری‌های طراحی سه بعدی و مبتنی بر وب، تولید پارچه‌های مورد نیاز که با استفاده از چاپ تکنولوژی چاپ دیجیتال به بهره‌برداری رسیدند، پرداختند.

همان‌طور که از نتایج پژوهش‌های InfoTrends مشهود است، انتظار می‌رود که چاپ دیجیتال پارچه نرخ رشد مرکب سالانه حدود %24 از سال 2015 تا 2020 داشته باشد. این رشد را می‌توان به مزایای کلیدی چاپ دیجیتال نسبت داد:

· واکنش سریع به تحولات در روند مُد

· قابلیت سفارشی بودن بیشتر، colorways (نقاط رنگ)، و طرح‌های پیچیده‌ی چاپ

· تحولی برای سفارشی کردن به صورت انبوه

· دارای بهره‌وری عملیاتی

· کاهش کالاهای اولیه

. تولید پایدار

تأثیر این منافع در سه دسته جای می‌گیرد:

1. بهره‌وری عملیاتی که تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا هزینه‌ی تولید، ضایعات و انرژی را کاهش دهند در حالی که به ایجاد مهارت‌های مورد نیاز کسب‌وکارشان اقدام می‌کنند. 

2. اکنون برندها آزادی طراحی با قیمت پایین‌تر با استفاده از روش‌های مجازی را دارند که سپس آن را با تولید در زمان (just-in-time) محلی متصل سازند بنابراین آن‌ها می‌توانند به سرعت به نیازهای بازار رسیدگی کنند.  

3. یک اثر مثبت قابل توجه بر روی محیط زیست با کاهش مصرف آب و مصرف انرژی که مربوط به عملیات بخار، شست‌وشو و خشک‌کردن روش‌های سنتی است.

مواردی که برای نمایش‌دادن ارائه شده بودند، یک نگاه اجمالی به دنیای طراحی و تولید ایجاد کرد و بازتابی از پیشرفت بزرگی که تا به امروز روی داده‌، بود. آن‌ها همچنین مسیری که صنعت نیاز به رفتن برای ادامه‌ی رشد و پیشرفتش در آینده دارد را نمایش دادند.

 برندها و طراحان

 در این رویداد ما از برندهای لاکچری و طراحانی چون Versace و Julien Macdonald شنیدیم که به دنبال راه‌های برای قدرتمند کردن خط تولیدشان به وسیله‌ی چاپ دیجیتال هستند. روش‌هایی که برندهای مختلف پی گرفته بوند جالب بود.

برخی از برندهای پابرجا و شناخته‌شده بیشتر محافظه‌کار شده و به دنبال چاپ دیجیتال برای رسیدن به سطوح بالای کیفیتی که به آن عادت کرده‌اند برای محصولات تاپ فشن خود هستند. در مقابل، برندهای کمتری هستند که از این مساله دوری می‌کنند اما پترن‌هایی را تولید می‌کنند که از طراحی و چاپ دیجیتال بهره می‌گیرند.

پرداخت‌گران پارچه، تأمین‌کنندگان تجهیزات و نرم‌افزار

 در بخش تولید، پرداخت‌گران پارچه، تجهیزات و تأمین‌کنندگان نرم‌افزار کاملا از فشاری که همواره به تولیدکنندگان برای تحویل دادن پوشاک با کیفیت بالا وارد می‌شود، آگاه هستند. راه‌حل‌ها در این عرصه در طی زمان در دسترس قرار می‌گیرند، گرچه در نظر برخی از برندها این روند کُندتر از حد انتظارشان است.

مجموعه‌ای از موارد مورد عرضه‌ی تولیدکنندگانی چون Miroglio Textiles، Stamperia di Lipomp، Stamperia Serica Italiana و Tessile SRL برخی از سختی‌های اولیه‌ای که باید برای اجرای تکنولوژی‌های دیجیتال تحمل کنند را برجسته ساخت.

آن‌های خیلی واضح بودند، هرچند، چاپ دیجیتال برای آن‌ها یک کلید است و بسیاری از موارد تکنیکی آن در همان روزهای اول حل و فصل شد . Miroglio یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پارچه در اروپا، همچنین درباره‌ی Color Soup خود، پرتال مبتنی بر وب برای چاپ که هم‌اکنون برای برندها به صورت سراسری در دسترس است و هم‌چنین قابل فروش است، به گفت‌وگو پرداخت .

با توجه به علم مواد ، ما در مورد طیف وسیعی از مواردی سبب افزایش کیفیت چاپ و قابلیت استفاده‌ی پارچه‌ها می‌شوند، شنیدیم .