خلاقیتی دیگر از صنعت چاپ

sandaliiiiiiiii دنیای نو - خلاقیتی دیگر از صنعت چاپبرخی تکنیک‌های چاپ بسیار در حوزه خلاقیت کارگشا هستند! به عنوان مثال با استفاده از تکنیک‌های چاپ سابلیمیشن می‌توانید صندلی‌های خود را به هر شکلی که خواستید، بسازید و این، دقیقا کاری است که یک شرکت خلاق به نام Benj & Soto انجام داده است.

 برخی تکنیک‌های چاپ بسیار در حوزه خلاقیت کارگشا هستند! به عنوان مثال با استفاده از تکنیک‌های چاپ سابلیمیشن می‌توانید صندلی‌های خود را به هر شکلی که خواستید، بسازید و این، دقیقا کاری است که یک شرکت خلاق به نام Benj & Soto انجام داده است.

آنها برای این کار ابتدا یک قطعه فوم نرم و مقاوم را به شکل و ابعاد دلخواه انتخاب می‌کنند. سپس از شیء مورد نظرشان با دوربین‌های پیشرفته و با کیفیت بالا عکس می‌گیرند و آن تصویر را با رایانه، به شکل سه‌بعدی دلخواه در می‌آورند. سپس هر کدام از وجه‌های مکعب را با استفاده از پرینتر مخصوص بر روی کاغذ سابلیمیشن پرینت می‌گیرند. حال وقت آن است که طرح را با استفاده از حرارت – چیزی شبیه اتو یا سشوارهای صنعتی – بر روی فوم‌ها پیاده‌سازی کنند.

و البته فوت کوزه‌گری که استفاده می‌کنند، دقیقا همینجاست. آنها از ماده‌ای که نامش مشخص نیست، برای ثبات رنگ و طرح روی فوم‌ها استفاده می‌کنند. حالا صندلی دلخواه شما آماده است.

آنها تا به حال توانسته‌اند مجموعه‌ای وسیع از صندلی‌هایی با طرح‌های مختلف تولید کنند و هر ماه هم مدل‌های جدیدی به مجموعه خود اضافه می‌نمایند. از انواع میوه‌ها و سبزی‌ها گرفته تا سنگ‌ها و فرش‌ها و … که برای شما چند نمونه از این طرح‌ها را در این پست به نمایش گذاشته‌ایم.

البته شایان ذکر است که قیمت ارائه آنها نیز فوق‌العاده گزاف است و در نتیجه باید منتظر تولیدکنندگان خلاق ایرانی باشیم که دست به کار شوند و عین همین‌ها را تولید کنند!