بهترین گزینه های چاپگر میماکی

 3201_636146366195416713_L دنیای نو - بهترین گزینه های چاپگر میماکیمیماکی ( Mimaki ) یک دستگاه چاپ مقدماتی و برش به نام CJV150-75 طراحی کرده است ، این دستگاه فسپا 2015 ( FESPA 2015 ) برای اولین بار معرفی شد .

 "سایمن کلز" به بررسی بازار گسترده چاپگرهای دیجیتال مقدماتی پرداخته است، چاپگرهایی که هد های متحرک، کیفیت بالا و قیمت های متنوعی دارند.

اگر به دنبال این هستید که به کار چاپ پرجلوه و علائم دیجیتال بپردازید، حال چه یک شرکت نوپا در یک مسیر کوچک باشید و یا یک فروشگاه چاپ تجاری  یا شرکت لابراتوار عکس که می خواهد سری هم به این بازار تازه بزند، ما در این جا یک سری راهنمایی های کوتاه در مورد گزینه های سخت افزاری که در این بازار موجود است را در اختیار شما می گذاریم.

آن چه که می خواهید به عنوان سطح مقدماتی در نظر بگیرید، تا حد زیادی به شما و قول و قرارهای مالی تان، و البته این که کجای دنیا زندگی می کنید بستگی دارد. اما ما در این جا چاپگرهای جوهرافشان غلطکی را در نظر گرفته ایم که در بریتانیا در حدود 10000 پوند قیمت دارند، این قیمت بسته به قیمت های ارزی پرنوسان احتمالا در حوزه اروپا کمی بیش تر از 11000 یورو و در آمریکا حدود 12500 دلار خواهد بود. البته یک قیمت قطعی احتمالا چندان مد نظر شما نباشد، مگر این که یک بودجه مشخص برای این کار در نظر گرفته باشید.

آن چه که مهم است، هزینه های جاری است، مخصوصا هزینه های مربوط به جوهر و مدیاهای سازگار، و حتی مهم تر از آن؛ حاشیه سود بالقوه از جمله مواردی هستند که اهمیت زیادی دارند. نتیجه گیری نهایی این است که باید بازارهایی پیدا کنید که در قبال کم ترین هزینه های مربوط به تجیهزات، کارگری و مواد مصرف شدنی، بالاترین حاشیه را در اختیار شما قرار بدهند.

هگزیس (HEXIS)، نبرد، تور جهانی

این کار قاعدتا باعث عدم دسترسی به باظرفیت ترین چاپگرهایی می شود که در بازارها وجود دارد، گزینه هایی که همیشه در حال انجام کارهای همیشگی هستند، به خاطر این که آن ها هدف خود را محدود به دست یابی به بازار کرده اند.

اینک جت فرمت بزرگ

آن دسته از اینک جت ها با جوهرهایی که توانایی چاپ بر روی پلاستیک ها را دارند، در این بازار مقبولیت زیادی دارند چرا که همه کاره هستند و می توانند هرکاری را انجام دهند. اگر بخواهیم گزینه هایی با قیمت پایین را در نظر بگیریم باید به سراغ حلال های سازگار با محیط زیست یا حلال های معادلی برویم که تنها کمی قوی تر هستند. مواردی مثل لتکس (Latex) (نامی که اچ پی به واسطه آن در زمینه موم های حساس به گرما که بر روی آب هم شناور می مانند، فعالیت می کند) حلال های پیوندی UV (SUV) گزینه های خوبی هستند.

جوهرهای UV شده گاهی اوقات در هنگام کار با موارد تبلیغاتی به کار می روند، ولی کم هزینه ترین مدل های غلطک دار با فرمت بزرگ در حدود 40000 پوند (45000 یورو) قیمت دارند. موارد مسطح کوچک UV را هم می توان با قیمتی کم تر از 15000 یورو پیدا کرد، ولی آن ها مخصوص ورقه های کوچک یا پوشش های سخت، یا پوشش های مسطح گوشی ها و موارد مشابه هستند.

نمایشگاه فسپا آسیا 2017

اینک‌جت های فرمت لارج که مخصوص تبلیغات هستند اغلب موارد در برچسب های چسبی و عکس برگردان هایی (از جمله نامه ها) به کار می روند که برش خورده اند،  از آن ها هم چنین  بر روی سطوحی همچون درها، پنجره ها، قطعات ماشین و ... هم استفاده می شود.

این کارها را می توان به تنهایی و از طریق دستگاه های برش کاری هم انجام داد، ولی طیف سطح مقدماتی که ما مد نظر گرفته ایم در اصل دستگاه های چاپگر-برش کاری هستند که توسط شرکت میماکی (محدوده CJV با انتخاب یک حلال سازگار با محیط زیست یا جوهرهای حلال قوی تر) و رلوند دی جی معرفی شده اند (که مدل های ورسا کم (VersaCamm) اصلی آن به تازگی به مدل های تروویس اس جی (TrueVis SG) اضافه شده اند، فعالیت آن ها 60 درصد سریع تر شده و از جوهرهای حلال سازگار با محیط زیست تازه ای استفاده می کنند که خیلی سریع خشک می شوند .