چاپ مجله ای با خون بیماران!

3235_636155801678440822_L دنیای نو - چاپ مجله ای با خون بیماران!شاید برای شما باور کردنی نباشد اما حقیقت دارد.مجله ای با خون بیماران مبتلا به HIV چاپ شده است.استفاده از خون بیماران HIV برای چاپ یک مجله شاید در نگاه اول یک شوخی به نظر بیاید اما دنیای خلاقیت با کسی شوخی ندارد.

 آیا شما مجله ای را در دست می گیرید که کلمات آن با خون بیماران مبتلا به ایدز چاپ شده باشد ؟ این سوال چالش برانگیز را بی باکانه مجله “Vangardist” از خوانندگان خود پرسیده است .
 Vangardist نام یک مجله ایست که به شکلی پیشرفته به طرح مسائل مربوط به شیوه زندگی مدرن می پردازد. مخاطبان آن افراد انگلیسی زبان در آلمان هستند. از نگاه خوانندگان این مجله مسئولیت جلب توجه به موضوعات تاثیر گذار در زندگی مخاطبان را در خود احساس می کند. یکی از این مسائل ویروس HIV است . به اعتقاد “جولیان ویل” ، ناشر و مدیر عامل مجله ،  Vangardist به عنوان مجله ای که به مسائل مربوط به شیوه زندگی می پردازد، مسئولیت طرح مشکلات جامعه امروزی را بر عهده خواهد داشت.

تاریخ انتشار این نسخه از مجله مصادف با یکی از بزرگ ترین رویداد های خیریه مربوط به بیماری ایدز در جهان موسوم به “Life Ball” است. راه حل فوق توسط آژانس تبلیغاتی Saatchi & Saatchi سوئیس ارائه داده شد.
خون سه اهدا کننده مبتلا به ویروس HIV مثبت با جوهر همیشگی چاپ ترکیب می شود. از آن جا که با خروج خون از فرد مبتلا به ایدز، ویروس HIV از بین می رود، در دست گرفتن مجله کاملا بی خطر است. نسخه جدید مجله فقط تیراژ ۳۰۰۰ تایی دارد. مطالب این شماره شامل مصاحبه هایی با مبتلایان به ایدز و تجزیه و تحلیل تاریخی تابوی پیرامون این بیماری می شوند.
یک وبسایت به طور همزمان داستان های واقعی از زندگی این نوع بیماران را در بر می گیرد که فرصت مطالعه نسخه جدید از طریق آنلاین یا دانلود نرم افزار مجله را به مردم می دهد. نکته مهم در این زمینه، طراحی شماره فوق با بالا ترین استاندارد و تصویری تاثیر گذار از یک واحد خون بر روی جلد مجله است.
آن چه که تعجب ما را برانگیخت، ارائه یک تصویر خاص بر روی جلد مجله است که نشان از ارتباطی خاص با این بیماری دارد.