دیجیتال تا سال 2018 در زمینه تبلیغات محلی آمریکا از چاپ سنتی پیشی می‌گیرد

 3240_636157631062036902_M دنیای نو - دیجیتال تا سال 2018 در زمینه تبلیغات محلی آمریکا از چاپ سنتی پیشی می‌گیردبی آی ای/کلسی (BIA/Kesley)، شرکت تحقیقاتی و مشاوره فعال در زمینه تبلیغات، به پیش بینی وضعیت تبلیغات محلی آمریکا در سال 2017 پرداخته است.

این شرکت پیش بینی کرده است که مجموع درآمد تبلیغات محلی آمریکا در سال 2017 به 148.8 میلیارد دلار می رسد، یعنی بیش تر از رقم 145.2 میلیارد دلاری امسال، این آمار نشان دهنده نرخ رشد 2.4 درصدی است. اگر تبلیغات سیاسی را نادیده بگیریم، نرخ رشد سال 2017 برابر 3.9 درصد خواهد بود. بی آی ای/کلسی معتقد است تبلیغات محلی بستری است برای بازاریاب های ملی، منطقه ای و محلی برای این که بتوانند به مخاطبان محلی دسترسی داشته باشند.

رشد سریع تر درآمد حاصل از تبلیغات آنلاین/دیجیتال یکی از دلایل اصلی افزایش آمار درآمد کلی تبلیغات محلی می شود. برآورد بی آی ای/کلسی این است که بخش آنلاین/دیجیتال با افزایش 13.5 درصدی مواجه شده و مجموع درآمد آن از 44.2 میلیارد دلار در سال 2016 به 50.2 میلیارد دلار در سال 2017 می رسد. اما درآمد تبلیغات سنتی (چاپ و تبلیغات هوایی) با کاهش 2.4 درصدی مواجه شده از 101.1 میلیارد دلار در سال 2016 به 98.6 میلیارد دلار در سال 2017 می رسد.

درآمد حاصل از بخش آنلاین/دیجیتال توسط شرکت هایی به وجود می آید که تبلیغات خود را به شکل محلی در اختیار مخاطبان قرار می دهند. این فرآیند شامل نمایش، جستجو و تبلیغات دسته بندی شده/عمودی می شود. این تبلیغات توسط شرکت های آنلاین محلی به فروش می رسد که تنها بر روی یک محصول یا خدمات مشخص تمرکز می کنند، یا شرکت های آنلاین سراسری که بر روی تبلیغات مبتنی بر هدف گذاری منطقه ای تمرکز می کند، و یا گروه های رسانه ای محلی که در بخش آنلاین/دیجیتال هم اقداماتی انجام می دهند.

این پیش بینی به بررسی رشد و فرصت های پیش روی حوزه های مختلف آنلاین/دیجیتال پرداخته است:

پیش بینی می شود که صفحه نمایش دسکتاپ محلی (شامل ویدئو و رسانه ها هم می شود) نرخ رشد ترکیبی سالیانه ای (CAGR) برابر با 10.3 درصد داشته باشد، چرا که دسترسی بهتر به پهنای باند باعث می شود که استریم کردن و به اشتراک گذاری آنلاین محتواهای با کیفیت تر به صورت راحت تری انجام شود.

جستجوی محلی بر روی وسایل دسکتاپی به CAGR 5.7 درصد می رسد. در حال حاضر به نسبت قبل جستجوهای بیش تری بر روی گوشی ها صورت می گیرد، به همین دلیل گوشی در مقایسه با وسائل دسکتاپی به سوددهی بیش تری رسیده است. با این حال، در نهایت سود اصلی حاصل از جستجو به دو مهره اصلی این حوزه (گوگل/بینگ) می رسد که در این زمینه جای پای خود را مستحکم کرده اند.

تصور می رود ایمیل به CAGR 4.7 درصد می رسد، چرا که میزان استفاده مصرف کنندگان از آن افزایش یافته است، مصرف کنندگان ترجیح می دهند در مورد کسب و کار  مورد علاقه خود، ایمیل های اختصاصی بیش تری دریافت کنند. این ارتباط پرمنفعت دوگانه باعث می شود هم مصرف کنندگان در جریان آخرین محصولات و تبلیغات قرار بگیرند و هم به مشتریان ثابت شرکت ها تبدیل شوند.

مارک فراتریک، معاون ارشد و اقتصاددان اصلی بی آی ای/کلسی در این باره می گوید: "مجموعه ای از عوامل باعث افزایش درآمد تبلیغات محلی در سال 2017  و تا پایان سال می شوند. اقتصاد در حال رشد ایالات متحده، هزینه های فزاینده ای که برندهای ملی در کانال های رسانه های محلی خرج می کنند، رشد فوق العاده در تبلیغات اجتماعی و تلفن های همراه، و گسترش مداوم و انتخاب بستر تبلیغاتی آنلاین/ دیجیتال از جمله این عوامل هستند. در حقیقت پیش بینی ما این است که سهم تبلیغات محلی آنلاین/دیجیتال تا سال 2018 از سهم رسانه های چاپی پیشی می گیرد."