ساخت دستگاه "فلت بد" توسط مبتکر ایرانی

 3355_636188815368067991_M دنیای نو - ساخت دستگاه "فلت بد" توسط مبتکر ایرانیصنعتگران داخلی با تکیه برتوان وتجربه ی شخصی خود در زمینه ی طراحی وساخت دستگاههای چاپ اقدام می کنند. تولیداتی که درشرایط حاضر مغتنم است و نیازمند حمایت از سوی نهادهای دولتی . در این فرصت با یکی از تولیدکنندگان ماشین‌آلات صنعت چاپ به گفتگو نشسته‌ایم که به تازگی دست بکار ساخت دستگاه فلت بد شده است.

در ابتدا ضمن معرفی خودتان در خصوص نوع فعالیت خود توضیح دهید :

سید محمد صحفی هستم. حدود 10 سال است که در حوزه ماشین‌سازی صنایع چاپ و چوب مشغول به فعالیت هستم. در حال حاضر هم حدود دو سال است که دستگاه جدید فلت بد uv با هد کونیکا را با نام بلولایت ( اشعه آبی ) تولید کردیم.

مزیت دستگاه فلت بدی که شما تولید کرده‌اید نسبت به سایر نمونه‌های خارجی  چیست؟

دستگاه فلت بدی که ما تولید کردیم با توجه به کیفیتی که دارد قابل مقایسه با نمونه‌های چینی نیست و می‌توان به جرات گفت با نمونه‌های اروپایی برابری می‌کند. استرکچر و مکانیزم‌های حرکتی این دستگاه به صورت مستقل اما از سیستم‌های اروپایی الهام گرفته شده است.

اگر بخواهیم این دستگاه را با نمونه چینی آن مقایسه کنیم باید اشاره کنم در ساخت جابه‌جایی محورها به جای تسمه تایم از دنده شانه استفاده کردیم که این موضوع در افزایش کیفیت کار چاپی بسیار تاثیرگذار است.

شاسی که برای این دستگاه طراحی شده با قدرتی که دارد باعث می‌شود گونیای دکل از بین نرود که باز هم این موضوع باعث بالا رفتن کیفیت در کار می‌شود چون اگر دکل پیچیدگی داشته باشد کیفیت کار چاپی را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای این دستگاه سیستم فشار منفی آن است که طراحی آن را خودم انجام داده‌ام و کار طراحی آن حدود 4 ماه طول کشیده است. در واقع یکی از بخش‌های اساسی فلت بد همین سیستم فشار منفی آن است که سبب بهره‌وری و کارایی دستگاه می‌شود.

مزیت دیگری که نسبت به نمونه‌های خارجی باید به آن اشاره کنم عدم محدودیت در سایز و ابعاد دستگاه است. ما دستگاه فلت‌بدی تولید کردیم که ابعاد 4 متر در 2 متر و 20 رو می‌تواند چاپ کند. Shiping  دستگاهی که با این ابعاد وارد می‌شود بسیار سرسام‌آور است. ضمن اینکه شرکت‌های محدودی هستند که با این ابعاد تولید می‌کنند.

با توجه به مزایا و کیفیت دستگاهی که ما تولید کردیم قیمت آن بسیار مناسب و به لحاظ قیمت نه تنها از نمونه اروپایی بلکه از نمونه چینی هم پایین‌تر است.

در پایان موضوعی که باید به ان تاکید کنم خدمات پس از فروش دستگاه است. از آنجایی که مهمترین نکته در خرید ماشین‌آلات چاپ خدمات پس از فروش آن است، ما در مورد این موضوع به مشتریان خود تضمین می‌دهیم که با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد.

با توجه به حوزه فعالیت در ایران رقیبی دارید؟

با توجه به مختصات دستگاه و امکانات آن در حال حاضر در ایران نمونه مشابه‌ی داخلی وجود ندارد.

آیا به کشورهای همسایه هم صادرات داشته‌اید؟

در حال حاضر فقط برای تامین داخل کشور است ولی بحث صادرات از برنامه‌ها و اهداف ما برای آینده است.

به نظر شما آیا نشریات تخصصی چاپ می‌توانند در اطلاع‌رسانی نوآوری‌ها و تکنولوژی‌ها تاثیرگذار باشند؟

قطعا نشریات تخصصی در ایجاد آگاهی نقش بسزایی دارند. با توجه به اینکه در حال حاضر شاهد پیشرفت صنعت چاپ هستیم، نشریات تخصصی برای ایجاد آگاهی در خصوص تکنولوژی‌های روز نقش موثری خواهند داشت.