چاپ بر روی حاشیه های یک کتاب

3394_636202498689775178_M دنیای نو - چاپ بر روی حاشیه های یک کتابچاپ حاشیه  ( Edge Printing )، ویژگی تازه ای است که در آخرین ارتقاء اچ پی اسمارت استریم دیزاینر  ( SmartStream Designer ) به این برنامه اضافه شده است.

 این ویژگی تازه که بخشی از ابزار چاپ داده های متغیر اچ پی اسمارت استریم است ، یک عکس را با در نظر گرفتن تعداد صفحه های کتاب ، به طور خودکار به چند بخش تقسیم می کند. این کار پیش از این مرحله صورت می گیرد که این بخش ها به صورت متناوب در حاشیه های تک تک صفحات چاپ می شوند. برنامه تازه همچنین این امکان را دارد که یک تصویر پیوسته بر پشت یک مجموعه کتاب چاپ کند . این کار ، زمانی که کتاب ها کنارهم قرار می گیرند ، تاثیر بصری فوق العاده ای به جای می گذارد.

چاپ حاشیه اچ  پی دارای مجموعه ای از ویژگی هایی است که در آخرین ارتقاء اچ پی اسمارت استریم دیزاینر معرفی شده اند. هم چنین در آخرین نسخه این برنامه یعنی اچ پی اسمارت استریم دیزاینر 11 ، افزونه موزاییک ( Mosaic ) این برنامه هم ارتقا یافته است . این افزونه بر اساس الگوهایی مشخص ( الگوهایی که مورد استفاده زیاد برندهایی همچون دایت کوک ) Diet Coke ، باد لایت ( Bud Light ) و برند آپس (BrandOpus  ) قرار گرفته اند ، به تولید خودکار میلیون ها طراحی های متمایز می پردازد .

گرشن الن ، مدیر راه حل های جریان کار اچ پی  ایندیگو ( HP Indigo ) ، در این باره می گوید : " در اچ پی ایندیگو ، ما همیشه به دنبال تغییر گزینه های چاپ هستیم ، می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مشتریان ما می توانند محصولاتی فراتر از سطح انتظارات ارائه دهند . ویژگی چاپ حاشیه تازه اسمارت استریم دیزاینر ، یک مثال فوق العاده از چنین رویکردی است . ما همین الان هم موفق شده ایم با استفاده از چاپ حاشیه اچ پی ، اولین سفارش یک مشتری را با موفقیت انجام دهیم . این برنامه های تازه که امکانات تازه ای در اختیار مشتریان قرار می دهند، مورد توجه زیادی قرار گرفته اند . ما می بینیم که مشتری های زیادی از آزادی خلاقانه تازه ای که این فناوری در اختیارشان می گذارد،لذت می برند."

تورکولو کامیونیکاسیون گرافیکا ( Tórculo Comunicación Gráfica ) واقع در سانتیاگو دی کمپوستلا شهر گالیسیا که یکی از شرکت های مختصص چاپ تجاری و کتاب است ، اولین مشتری اچ پی ایندیگو بود که از این فناوری به صورت آزمایشی استفاده کرد و به بررسی ظرفیت های آن برای تولید محصولات سفارشی همچون دفترچه و رمان پرداخت .