تازه‌ترین نسل جوهرهای افست عرضه می‌شود

3408_636206838277167233_M دنیای نو - تازه‌ترین نسل جوهرهای افست عرضه می‌شوداین فناوری جوهری تازه ، مناسب مجموعه متنوعی از زیرلایه های پلاستیکی بازار بسته بندی انعطاف پذیر بازارهایی مثل کوئکس  ( Coex ) است.

  سیگ ورک ، یک شرکت جهانی تامین کننده جوهرهای چاپ مخصوص مصارف و برچسب های بسته بندی ، در حال حاضر مجموعه تازه ای از جوهر مخصوص چاپ افست ارائه داده است.  جوهرهایی که به ویژه مخصوص بسته بندی انعطاف پذیر هستند . با این راه حل های جوهرافست انرژی پز پیشرفته مثل EB 705، سیگورک به چاپگرهای بسته بندی انعطاف پذیر این امکان را می دهد که از چاپ افست در دوره های چاپ کوتاه مدت ، هزینه کم قالب چاپ و زمان های کوتاه تر راه اندازی بهره مند شوند ، به این ترتیب فرآیند تبدیل کارهای چاپی مختلف سریع تر صورت خواهد گرفت.

جوهرهای چاپ افست به دلیل ارسال کوتاه مدت به بازار، کیفیت قابل توجه چاپ و  مشخصه هایی با سرعت بالا، همین الان هم در مجموعه گسترده از حوزه های چاپ همچون حلقه های فیلم کوچک ، پوشش دور محصولات و برچسب های قالبی به کار می رود . تا به حال ، جوهرهای پرورنده UV در موارد زیادی به کار رفته اند. مبدل هایی که می خواهند از به کار گیری آغازگرهای عکس در جوهرهای انرژی پز اجتناب کنند ، می توانند از سیستم های الکترون پز ( EB ) به عنوان جایگزین استفاده کرده و خطر برنامه های انتقالی احتمالی را کاهش دهند.

آزمایش های صنعتی چاپی متعددی که بر روی تاثیر اصلی کومکسی (Comexi) بر روی چاپ افست EB موسوم به CI8 صورت گرفته است ، نشان می دهند که فناوری EB تازه سیگورک دارای عملکرد چاپی فوق العاده، تعداد نقطه های کم تر ، دوز آب کم با امولسیون سازی و رویه بستن کم است  و هم چنین بعد از توقف ها سرعت بازیابی بیش تری از خود نشان می دهد . این فناوری جوهر تازه مخصوص مجموعه متنوعی از زیرلایه های بازار های بسته بندی انعطاف پذیر همچون کوئکس ،  OPP، PED پوشیده در اکرلیک و ... است . به تازگی ، اولین نتایج مثبت مطالعات لایه لایه مربوط به ساختارهای بسته بندی متفاوت به دست آمده است.

در بسیاری از حوزه های بازاری ، نوعی تمایل به سمت استفاده از کارهای چاپی کوتاه مدت به وجود آمده است ، این تمایل را صاحبان برندهایی ایجاد کرده اند که علاقمند به ایجاد تنوع در بسته بندی و هم چنین بهینه سازی سرمایه کاری و زنجیره ارزشی کار خود هستند . به همین دلیل ، چاپگرها در طراحی های  چاپ شده خود و مجموعه متنوعی از کارهای چاپی میان مدت، مجبورند با تغییرات زیادی دست و پنجه نرم کنند .

دکتر استفان باس ، مدیر منطقه ای تکنولوژی نرم افزار ، بسته بندی انعطاف پذیر EMEA در شرکت سیگورک ، در این باره می گوید : " در گذشته ، دوره های چاپ معمولی که برای مثال برای برچسب های دور نوشابه ها به کار می رفت، ده ها هزار متر مربع بودند . امروزه اما روز به روز کارهای بیش تری تنها با چند هزار متر مربع در دستگاه های گسترده وب چاپ می شوند. برای حفظ هزینه رقابت در چنین بازارهایی ، باید تمام محرکهای هزینه بر را به حداقل رساند . به همین دلیل است که بعضی از مشتریان ما برای صفحات چاپ افست ، جذب قالب های چاپ کم هزینه می شوند."