تعرفه کاغذ درصورت تحقق وعده های مسئولان ثابت می ماند

139511130553202529864184 دنیای نو - تعرفه کاغذ درصورت تحقق وعده های مسئولان ثابت می ماندنماینده اتحادیه های چاپخانه داران کشور با اشاره به حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت چاپ گفت : در صورت تحقق وعده های مسئولان مبنی بر اختصاص ارز و ایجاد ثبات در بازار چاپ ، تعرفه کاغذ ثابت می ماند .

غلامرضا شجاع شامگاه سه شنبه در چهارمین جشن صنعت چاپ و تبلیغات آذربایجان غربی افزود : افزایش تعرفه کاغذ موجب افزایش بیکاری در این صنعت می شود و به همین دلیل سعی می کنیم تا این تعرفه در دوره های مختلف افزایش نیابد .     
وی اضافه کرد : با توجه به وضعیت موجود صنعت چاپ باید این صنعت زیرمجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار گیرد تا شاهد تحقق یکی از آرزوهای فعالان این عرصه باشیم .
وی اظهار کرد : در سال های گذشته عرصه فعالیت این صنعت تنها کتاب و مطبوعات بود ولی امروز وضعیت تغییر کرده و مخاطبان این صنعت در شکل های مختلف ظاهر شده است .
وی با اشاره به گردش مالی 225 میلیارد دلاری صنعت چاپ در جهان ادامه داد : امروز صنایعی چون داروسازی ، خودروسازی ، پزشکی ، سرامیک ، شیشه و صنایع دیگر نیازمند صنعت چاپ است و به عبارتی این صنعت تکمیل کننده دیگر بخش ها به شمار می رود .
نماینده اتحادیه های چاپخانه داران کشور با بیان اینکه این صنعت در ایران به جایگاه شایسته خود نرسیده ، اظهار کرد : صنعت چاپ در آمریکا پس از نفت و صنایع نظامی در رتبه سوم و در ژاپن در رتبه هفتم قرار دارد اما در کشور ما از جایگاه پائینی برخوردار است . 
بر اساس سند چشم انداز 14044 ، ایران باید رتبه نخست صنعت چاپ خاورمیانه را تا آن زمان در اختیار داشته باشد و تحقق آن نیازمند سرمایه گذاری و نگاه صنعتی به این بخش درآمدزاست .