استفاده از لایه های پوششی در بسته بندی FMCG

3552_636244717571780170_M دنیای نو - استفاده از لایه های پوششی در بسته بندی FMCG

کازمو فیلمز (Cosmo Films) برای افزایش عمر قفسه ای کالاها، مجموعه تازه ای از لایه های پوششی فلزکاری شده و شفاف ارائه داده است . 

 کازموفیلمز،  تولید کننده لایه های اختصاصی BOPP، چند گزینه تازه به مجموعه لایه های پوششی خود اضافه کرده است. این شرکت در حال حاضر یک مجموعه قابل توجه از این لایه ها هم به صورت شفاف و هم فلزی کاری شده دارد. این لایه های پوشش دهنده غیرحلال ، در مجموعه گسترده ای از بسته بندی های FMCG به کار رفته و نه تنها باعث افزایش عمر قفسه ای محصول داخل آن می شوند، بلکه هم چنین در توجیه منطقی ساختار به کار رفته برای بسته هم نقش دارند.

 لایه های پوششی با رطوبت بالا (HMB): این ها لایه های پوششی فلزکاری شده ای هستند که هر دو طرف آن ها در معرض هاله خورشیدی قرار گرفته است و می توان از آن ها در محصولات دو لایه ای، ورقه های نایلونی که برای غذاهای آماده به کار می رود، ساشه های شامپو، پودر شیر خشک و ساشه/بسته های نوشیدنی پودری استفاده کرد، در این محصولات، عدم وجود رطوبت یک مساله مهم است.

 لایه های پوششی با سرعت بالا و دوخت حرارتی بالا (HSB): این لایه های پوششی مرطوب و اکسیژنی فلزکاری شده دارای دوخت حرارتی بالا و SIT پایینی هستند، به همین دلیل به دستگاه های FFS این امکان را می دهند که با سرعت بش تری کار کرده و باعث افزایش بهره وری شوند.

لایه های پوششی با میزان درزگیری بالا (HSS): این لایه های پوششی مرطوب و اکسیژنی فلزکاری شده مخصوص استفاده در بسته بندی محصولاتی هستند که به درزگیری بالایی نیاز دارند.

 لایه های پوششی بسیار بالا (UHB): این لایه های مرطوب و پوششی فلز کاری شده را می توان جایگزین ورقه های آلمینیومی کرد، چرا که آن ها قادر به ارائه MVTR و OTR کم تر از 0.1 cc هستند.

 لایه های پوششی رایحه (AB): از این لایه های پوششی شفاف معمولا برای چاشنی قهوه/چای، آدامس جویدنی و جعبه های بسته بندی عطر به کار می رود.

 لایه های پوششی رایحه و اکسیژن (AOB): این لایه های شفاف دارای مقاومت زیادی هم در برابر رطوبت و هم در برابر گاز هستند و می توان از آن ها برای بسته بندی بیسکویت های کرم دار، شکلات ها، چیپس ها و میان وعده هایی استفاده کرد که دارای مقداری چربی هستند.

 لایه های پوششی بسیار بالا (UHB): این لایه های شفاف با QTR < 1 دارای مقاومت زیادی در برابر رطوبت، رایحه و گاز هستند، با استفاده از آن ها می توان بسته بندی 3 لایه را به 22 لایه تبدیل کرد. از آن ها در بسته بندی محصولات با رایحه و دارای چربی زیاد استفاده می شود، محصولاتی مثل میوه های خشک، آجیل، ادویه و ... . این لایه ها هم چنین در برابر روغن معدنی هم مقاوم هستند.

 ساتیش، مدیر جهانی، فروش و بازاریابی شرکت کازمو فیلمز در این باره می گوید: "ما با اطمینان اعلام می کنیم که با کمک مجموعه گسترده لایه های پوششی خود موفق شده ایم در صنعت بسته بندی مواد غذایی، بالاترین عمر قفسه ای را ارائه بدهیم. تمام لایه های پوششی ما هم چنین دارای قابلیت چاپ پذیری بالایی هستند، به همین دلیل می توان از آن ها برای مصارف تک لایه ای هم استفاده کرد. به لطف مجموعه پیوسته لایه های اختصاصی و تمرکزی که بر روی نوآوری های ویژه گذاشته ایم، با اعتماد به نفس لازم اماده مواجهه با چالش های تازه در صنعت بسته بندی همچون افزایش طول عمر قفسه ای و کاهش مصرف پلاستیک هستیم."