کاغذسازی قائم شهر تولید کاغذ از سنگ آهک را کلید می زند

photooooooooooooooooo دنیای نو - کاغذسازی قائم شهر تولید کاغذ از سنگ آهک را کلید می زندمدیرعامل شرکت صنایع کاغذسازی قائم شهر گفت : این شرکت با هدف حفظ محیط زیست و افزایش تولید ، تلاش می کند با استفاده از سنگ آهک، کاغذ تولید کند.

 مهدی کاملی اظهار داشت : سالانه بیش از یک میلیون دلار کاغذ به کشور وارد می شود که جذابیت واردات و تعرفه پایین آن ، موجب رکود صنایع کاغذسازی شده است. 

وی افزود: از سوی دیگر ، کمبود چوب جنگلی از دیگر مشکلات این صنعت است ؛ چراکه دولت از سال 83 حکم به ممنوعیت استفاده از چوب جنگل برای تولید کاغذ به غیراز شرکت های قدیمی بهره بردار را داد و این امر برای شرکت های جدید محدودیت هایی ایجاد کرده است. 

کاملی تصریح کرد : بنابراین ، شرکت کاغذسازی قائم شهر با همکاری هلدینگ آتیه صبا که یکی از هلدینگ های تخصصی صندوق بازنشستگی کشوری است ، تلاش می کند با استفاده از سنگ آهک ، کاغذ تولید کند. 

کاملی با تاکید بر اینکه شرکت کاغذسازی قائم شهر به هیچ عنوان قصد آسیب رساندن به اراضی جنگلی را ندارد ، اظهار داشت : از آنجایی که این شرکت قصد دارد برای تولید تیشو و مقوای دوبلکس از ضایعات مانند کاه ، شلتوک و تفاله نیشکر استفاده می کند، بنابراین هیچ آسیبی به جنگل و محیط زیست استان وارد نخواهد کرد .  

مدیرعامل شرکت صنایع کاغذسازی قائم شهر با اشاره به اینکه نخستین گام در جهت افزایش کیفیت استفاده از مواد اولیه باکیفیت است ، گفت : قرار است خمیر تیشو که از مهم ترین مواد اولیه این شرکت محسوب می شود ، با بهترین کیفیت از کشورهای فنلاند ، کانادا و دیگر کشورهای تولیدکننده معتبر تامین شود .

کاملی تصریح کرد : گام بعدی برای افزایش کیفیت محصول ، استفاده از ماشین آلات جدید و به روز است . گام آخر نیز انجام بسته بندی با مقوای دوبلکس درجه یک و شکیل برای محصولات است . ضمن اینکه در کنار همه این عوامل ، استفاده از نیروی انسانی ماهر می تواند به بهبود کیفیت محصولات کمک کند .

وی یادآور شد : شرکت کاغذسازی قائم شهر ، تلاش می کند با ایجاد بخش کنترل کیفیت ، دریافت ایزوها و استانداردهای تولید و ایجاد اولین آزمایشگاه سلولوزی مرجع با امکانات و تجهیزات روز دنیا ، بهترین محصولات را تولید و به بازار عرضه کند .