کشف روشی برای افزایش تولید تجهیزات الکترونیکی قابل چاپ

390582_975 دنیای نو - کشف روشی برای افزایش تولید تجهیزات الکترونیکی قابل چاپمحققان با ترکیب چاپ سه بعدی و چاپ جوهر افشان روش جدیدی برای افزایش تولید تجهیزات الکترونیکی قابل چاپ ابداع کردند.

 بر اساس این گزارش و به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان دانشگاه مونیخ با استفاده از این روش غشاهای حافظه ای از جنس فویل پلی آمید درست کردند که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی قابل چاپ هستند.

این ابزار جدید حافظه از حافظه مقاومتی به نام ReRAM استفاده می کند.

 'برنهارد هوبر' محقق دانشگاه مونیخ گفت: در هر نوع حافظه، واحد اصلی حافظه باید میان دو حالت که نشان دهنده یک بیت یا '0' یا '1' است، قابل تغییر باشد.

 در دستگاه های ReRAM این دو حالت با مقاومت سلول حافظه تعریف می شود.

 بخش به شدت مقاوم این ابزار از شیشه عایق ساخته شده است. این شیشه یک الکترود رسانای پلیمر را از یک الکترود نقره جدا می کند.

 حالت 1 که یک وضعیت کم مقاومت بوده و توسط یک رشته فلزی ارائه می شود، در این شیشه ایجاد می شود و یک مدار کوتاه قابل برگشت میان این دو الکترود ایجاد می کند.

محققان می گویند: کشف آنها در حوزه ابزارهای حافظه ای با عملکرد پایین مفید خواهد بود. این روش می تواند برای کارآمدی تولید تراشه های رایانه ای برای کارت های اعتباری و یا حتی ابزارهای الکترونیکی پوشیدنی استفاده شود.