عرضه محصولات استریل در بطری‌های جدید عالیس

3622_636282045836844991_L دنیای نو - عرضه محصولات استریل در بطری‌های جدید عالیسشرکت عالیس برای نخستین بار اقدام به تولید محصولات استریل در بسته بندی(PET) کرده است. این بسته بندی دارای مواد ضدUV برای ممانعت از ورود نور به محصول و آسیب های حاصل از آن ( شامل کاهش ویتامین ها، اکسیداسیون و تغییر رنگ محصول) است.

بر اساس این گزارش و به نقل از واحد تحقیق و توسعه شرکت عالیس، محصول مذکور نسبت به بسته بندی تتراپک که یک بسته بندی وارداتی است از مزیت تولید داخلی برخوردار است به طوری که از خروج سرمایه از کشور ممانعت می‌کند و قیمت تمام شده محصول را کاهش می دهد.

در تولید بطری‌های PET استریل، ابتدا پریفورم های دارای رنگ آنتی یو وی، با بخار آب اکسیژنه ضد عفونی، سپس وارد باد کن شده و به شکل قالب مورد نظر در می آید. پس از آن در دستگاه بسته بندی اسپتیک تحت فشار هوای مثبت استریل و بدون دخالت دست، در یک سیستم تمام اتومات با ظرفیت 40000 بطری در ساعت با محصولات مورد نظر پرشده، و با درب های استریل شده درب بندی و خارج می شود.

همچنین در پروسه تولید محصولات توسط روش پیشرفته و دقیق  تصویر برداری و اولتراسونیک، تمامی محصولات معیوب (مانند بطری‌های کم حجم، درب بندی ناقص، بسته بندی ناقص) از خط تولید خارج می شوند. سپس بطری‌ها وارد دستگاه شرینک شده و در پالت به صورت اتومات قرار گرفته، مجدد روی پالت شرینک شده و وارد انبار می شوند.

واحد مذکور مزیت های این نوع بسته بندی را به شرح زیر اعلام کرد:

- در صورتی که تمام محصول مصرف نشود می توان درب آن را بسته و در زمان دیگر استفاده شود.

- حمل و نقل این نوع بسته بندی نسبت به تتراپک ( کارتنی) جای نسبتا کمتری را اشغال می کند.

 - مقاومت این نوع بسته بندی نسبت به بسته بندی تتراپک در ضربه و صدمات حمل و نقل که عامل ورود هوا از محل ضربه و در نتیجه فساد محصول می باشد، بیشتر است. 

- با توجه به اینکه در این نوع بسته بندی از قالب استفاده می شود می توان انواع اشکال و بطری‌های متنوع را با آن تولید کرد در صورتی‌که در بسته بندی تتراپک شکل بسته بندی فقط ابعاد مکعبی را شامل می شود.

-این نوع بسته بندی نیاز به نی ندارد و  باز کردن آن بسیار راحت است.