استخدام مردی که از تومور مغزی‌اش پرینت سه‌بعدی گرفت

636286442056906308 دنیای نو - استخدام مردی که از تومور مغزی‌اش پرینت سه‌بعدی گرفتاپل به تازگی یک دانشجوی دکتری موسسه فناوری ماساچوست  (MIT) را به دلیل اینکه از تومور مغزی‌اش پرینت سه‌بعدی گرفته بود ، استخدام کرد.

 بر اساس گزارشی به نقل از CNBC، استیون کیتینگ پس از اینکه از وجود تومور در مغزش مطلع شد، تصمیم گرفت تا این ماده خارجی را با استفاده از یک پرینتر سه‌بعدی در دنیای واقعی چاپ کند. این کار توجه مدیران اپل را حسابی به خود جلب کرد.

هنوز مشخص نیست که استیون در کدام یک از بخش‌های اپل مشغول به کار خواهد شد. احتمال این می‌رود که وی به بخش مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی ملحق شود و یا به جمع مهندسان مکانیک این شرکت بپیوندد.

کیتینگ در سال 2015 نیز خر ساز شد. در آن زمان اعلام کرد که مطالعات علمی بسیاری روی تومور انجام داده است تا درک بهتری از آن داشته باشد. وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که حدود 75 گیگابایت اطلاعات سلامتی در زمینه تومور مغزی گردآوری کرده است. کیتینگ همچنین گفته است که می‌خواهد پزشکی بخواند تا بیشتر در مورد بیماری‌اش بداند.

گفتنی است که اپل به تازگی علاقه زیادی به مسائل پزشکی نشان می‌دهد چنانچه استارتاپی را با نام «Gliimpse» را خریداری کرده است که هدف از راه‌اندازی آن ، کمک به انسان‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به سلامتی‌شان است.

به غیر از این نیز به تازگی فاش شده است که تیمی از مهندسان زیست پزشکی اپل در حال کار روی پروژه‌هایی به منظور تولید حسگرهایی هستند که بدون ایجاد کوچک‌ترین مشکلی، به طور مداوم سطح قند خون بیماران را اندازه‌گیری می‌کند و نتایج آن را برای پزشکان می‌فرستد تا در درمان بیماری‌هایی چون دیابت کمک کند.