کیت کت سفارشی بخورید!!

3695_636299313222708246_L دنیای نو - کیت کت سفارشی بخورید!!بسته بندی اختصاصی در حال حاضر محبوبیت زیادی دارد و یونیلور (Unilever)، کوکا کولا (Coca-Cola) و چند شرکت دیگر در چند سال گذشته کاملا به سمت این بازار متمایل شده اند.

بسته بندی اختصاصی در حال حاضر محبوبیت زیادی دارد و یونیلور (Unilever)، کوکا کولا (Coca-Cola) و چند شرکت دیگر در چند سال گذشته کاملا به سمت این بازار متمایل شده اند. ویفرهای کیت کت از شرکت نستله (Nestle) آخرین محصولی است که وارد این جریان شده است.  البته این شرکت به دنبال این است که محصولی خلق کند که بقیه رقبا را کنار بزند. شرکت بسته بندی آلتیمیت (Ultimate) که در گریمزبی واقع شده، مامور انجام چنین کاری شده است.

اصل پروژه چه بود؟

با به کارگیری بودجه عظیم بخش بازاریابی نستله، کارزار کیت کت به عنوان بخشی از جایزه برنامه تبلیغاتی که به صورت زنده در روز 1 فوریه پخش شد، به دنبال این است که 56 هزار بسته اختصاصی و ویژه برای مشتریان ارسال کند. بقیه افراد هم در صورت پرداخت یک مبلغ، می توانند از این بسته ها بهره مند شوند. سیصد کارمند شرکت آلتیمیت و بخش دیجیتال این شرکت مامور انجام چنین ماموریتی هستند، ماموریتی که هجده ماه قبل با یک ایده شروع شد. این شرکت قبلا در نستله به عنوان تهیه کننده فعالیت می کرده است.

این پروژه حاوی چه چیزی بود؟

تصاویر و پیام های اختصاصی بر روی وبسایت کیت کت بارگزاری شده اند و توسط اسمارت فلو، سیستم چاپ مستقیم از وب سفارشی شرکت آلتیمیت، مورد پردازش قرار گرفته اند. آن ها در ابتدا با استفاده از پردازش های چهار رنگی و سفید و بر روی پرس دیجیتال ایندیگو 20000 یا WS6600 شرکت HP چاپ می شوند. جلا کاری مخصوص زمان عرضه و بسته بندی به روش سرد هم به صورت دیجیتالی چاپ شده بر روی روکش کیت کت قرار داده می شوند.

حدود 7000 روکش که هر کدام دارای بارکد و کد شناسایی اختصاصی هستند، هر هفته چاپ شده و به منظور بسته بندی و قرار گیری در جعبه هدیه مخصوص این شرکت، به دفتر مرکزی نستله در شهر یورک ارسال می شوند. سپس دوباره به بخش مرکزی آلتیمیت بازگردانده می شوند. جایی که در آن، سیستم اسمارت فلو به تولید  لیبل های آدرس می پردازد، تصاویر را بررسی می کند و محصول را آماده تحویل می کند.

چه چالش هایی از میان برداشته شد؟

کریس تانگ، مدیر اجرایی شرکت آلتیمیت، اعلام کرده که از ماهیت اختصاصی این کار بسیار راضی است، و البته چالش های آن کم نبوده است.

آن طور که تانگ می گوید، چاپ جلاکاری و بسته بندی سرد به صورت دیجیتال اولین بار است که به این صورت انجام می شود. این کار در ابتدا به صورت یک دوره آزمایشی انجام شده است. چرا که سازگار کردن اسمارت فلو با این کار چندان راحت نبوده است.

او می گوید: چالش اصلی این بود که یک سیستم چاپ مستقیم از روی وب طراحی کنیم که بتواند با وبسایت نستله کار کرده و مکملی برای آن باشد.

این کار چه بازخوردی داشت؟

استفانی اسکیلز، مدیر محصول تجاری کیت کت، در این باره می گوید: "از همان ابتدا مشخص بود که آن ها متخصص چاپ دیجیتال و اسمارت فلو هستند. بسته بندی و توزیع درون شرکتی آن ها به ما در شرکت نستله کمک کرد که بتوانیم به نوعی پیچیده ترین کارزاری که تا به حال خلق کرده ایم را ارائه دهیم."