همه چیز در مورد ساک دستی کاغذی

paper_bags_large_0 دنیای نو - همه چیز در مورد ساک دستی کاغذیانواع ساک دستی:
ساک تبلیغاتی . ساک بسته بندی . ساک دلیوری(تحویل) . ساک هدایا ساک دستی تبلیغاتی : بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند تا مصارف بسته بندی و دلیوری .

الف ) نمایشگاهی: بیشتر برای شرکتهایی مورد مصرف پیدا میکنند که در نمایشگاههای داخلی و خارجی شرکت نموده  و میخواهند حضور پر رنگ و پر رونقی در این رویدادها داشته باشند .
ب ) فروشگاهی: عبارت از ساک دستی هایی میشود که معمولا صاحبین اصناف میخواهند برای ایجاد اعتبار بیشتر نزد مشتریان چه به همراه محصول و چه بدون آن نسبت به ارائه ساک دستی اقدام نمایند .
ساک دستی مخصوص بسته بندی :  این ساک دستی جهت بسته بندی محصولاتی که از مبدا تولید نیاز به بسته بندی دارند مورد استفاده قرار میگیرند . کاربرد این بسته بندی برای محصولاتی است که چه به لحاظ قیمت و چه به لحاظ مرغوبیت ارزش بالائی داراند و به قول عموم ( چیزی که سر آن به تنش بیرزد ) مورد استفاده قرار میگیرد . چرا که در این حالت بیشتر دیده و پسندیده میشوند. ضمن این که جنبه تبلیغاتی نیز دارند .
ساک دستی مخصوص دلیوری : این گروه از ساک دستی ها بیشتر در رستورانها و فست فودهای معتبر رایج شده است و برای عرضه بهتر محصولات بیرون بر جنبه الزام آورتری پیدا میکند . چرا که با تنوع غذاهای عرضه شده در این گونه مشاغل میبایست اندیشه درستی جهت تحویل امن محصولات به مشتری داشت . ضمن این که این گروه هم جنبه تبلیغاتی خود را نیز دارد .
ساک دستی مخصوص هدایا (عمومی): این نوع معمولا فقط جهت بسته بندی هدایا با مناسبتهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند و معمولا از چاپ برند و یا نشان اختصاصی شرکتها و .... برروی آنها خبری نیست . در طراحی این محصولات سعی میشود علاوه بر رسالت بسته بندی که برای هدیه رعایت میشود از عباراتی نیز جهت تبریکات به مناسبتهای مختلف و  برای روزهای عمومی و خصوصی نیز استفاده گردد .
موارد اصلی  که برای ساخت ساک دستی در نظر گرفته میشود :
1 - جنس بدنه  . 2 - نوع پوشش3 - ابعاد ساک . 4 -  تعداد و نوع چاپ به کار رفته . 5 -  تیراژ
1 ) جنس بدنه : کرافت . گلاسه . مقوای پشت طوسی . مقوای اندلبورد و ....
2 ) نوع پوشش : سلفون مات . سلفون براق . انواع uv  و ....
3 ) ابعاد ساک : بسیار متنوعند . بیشتر عمودی . افقی و یا مربع هستند . انواع هندسی هم با ابتکارات متنوعی در حال رواج میباشند .
4 ) انواع چاپ و تعداد رنگ : معمولا برای برای چاپ ساک دستی از چاپ افست از 1 تا 4 و یا حتی 8 رنگ نیز استفاده میشود . ضمن آن که چاپ فلکسو ، سیلک و نوعی شبیه مهرهای چوبی ، طلا و نقره کوب و .... نیز به نسبت رواج دارند .
5 ) تیراژ چاپی : تیراژ چاپی بیشترین تاثیر را بر قیمت ساک دستی میگذارد . چرا که هر چه تیراژ بالاتر میرود ، قیمت نیز کاهش پیدا میکند . پس در محاسبه مقدار مورد نیاز جهت سفارش و مصرف ساک دستی میبایست دقت خاص مبذول گردد  .