سمت و سوی لیبل مطابق با سلیقه کاربران نهایی

3863_636349283348731385_L دنیای نو - سمت و سوی لیبل مطابق با سلیقه کاربران نهاییبه تازگی نشریه ای که توسط فینات  (Finat)، اتحادیه لیبل اروپا منتشر شده ، به تحلیل عناصری پرداخته است که بر روی زنجیره تامین لیبل تامین اثر می گذارند ، این نشریه بر روی زاویه دید و محیط کاربران نهایی تمرکز کرده است.

فینات در آخرین گزارش خود به تشریح این جنبه ها می پردازد . این نشریه با نگاه عمیقی به آخرین گرایش های صنعت چاپ اروپا نگاه کرده و به بررسی عواملی می پردازد که بر روی زنجیره تامین لیبل تاثیر می گذارند . عواملی مثل فروشندگان مواد ، مبدل ها و کاربران صنعتی . این نسخه به ویژه بر روی یک جنبه مهم و در حال تغییر تمرکز می کند : زاویه دید کاربران نهایی

 بهتر است با تعریف محدود فعالیت صنعت لیبل شروع کنیم . در ابتدا ، مبدل ها بیش تر  به سمت لیبل های باند باریک متمایل بودند . با این حال ، در چند سال گذشته موارد مصرف آن ها چند برابر شده است . امروزه ، مبدل های این بخش به منظور این که به عرضه کننده های همه جانبه تبدیل شوند و به چشم اندازهای تجاری تازه ای دست یابند ، به محدوده محصولات خود ( که در ابتدا بر روی لیبل های چسبناک تمرکز کرده بود ) محصولات موفق دیگری هم اضافه کرده اند . بهتر است به بحث درباره لیبل های استوانه ای ، بسته بندی انعطاف پذیر و لیبل های درون قالبی بپردازیم .

 صنعت لیبل از پیشرفت فناوری چاپ دیجیتال سود برده است ، چرا که این پیشرفت باعث دستیابی به پروژه هایی با کیفیت بالا و تیراژ کم شده است . صاحبان علامت های تجاری برآورد کرده اند که راه حل های چاپ در سال اینده با +5% رشد مواجه می شوند . این امر بازتاب دهنده تمایل کلی مردم به کاهش تیراژ چاپ است . کاری که منجر به تحویل مبتنی بر زمان واقعی ، مدیریت چاپ هایی با چند نسخه ( معمولا یک موضوع به زبان های مختلف ) و پیروی از تمایل مردم نسبت به شخصی سازی فراوان می شود .

 از نظر کمیت ، بیش از دو سوم برندهای تجاری که مورد مصاحبه قرار گرفتند اعلام کردند که نمی خواهند به خاطر فناوری های دیگر لیبل های چسبناک را رها کنند . دلیل این اصلی این امر ، انطباق پذیر بودن و اثرگذار بودن این روش تزئینی در بازار پیچیده ای همچون بازار فعلی است . علاوه بر این ، استفاده از فناوری های جایگزین تازه در حال افزایش نیست . صاحبان علامت های تجاری که مورد مصاحبه قرار گرفتند برآورد می کنند که در سال 2017 ، تقاضای جهانی برای لیبل تا 3% افزایش یابد ، این آمار تنها کمی کم تر از انتظارات است ، اما هم چنان به شکل قابل توجهی بالا بوده و تایید کننده تمایل مثبت نسبت به این بخش است . مبدل های غربی هم چنان بر بازار احاطه دارند ، اما بیش از یک سوم صاحبان علامت های تجاری مورد مصاحبه اعلام کردند که در حال بررسی فروشندگانی از نواحی دیگر به ویژه اروپای شرقی هستند .

 ثبات بین چالش ها و مزایا

علی رغم پیشرفت های صورت گرفته، برای بهبود ثبات محصولات هنوز کارهای زیادی می توان انجام داد . این الویت بازار بسته بندی است و این تحقیق هم بر روی نقاط کلیدی تمرکز کرده است . چالش اصلی هم چنان ارزش گذاری لاینرها هست ، گروهی که بعد از به کارگیری لیبل چسبان نادیده گرفته شدند . این یک ماده باارزش است که باید در چرخه کاغذ گهواره تا گهواره و غشاءهای PET/PP مورد استفاده مجدد قرار گیرد . اول از همه، مساله اصلی لجستیک است . به طور کلی ، مبدل های لیبل از نظر فیزیکی دور از جایی هستند که لیبل چسبان به کار گرفته می شود ، و لاینر نادیده گرفته می شود . حدود 50% کاربرانی که فاینات برای این تحقیق با آن ها تماس گرفته است اعلام کرده اند که از گزینه های بازیابی متفاوت خبر ندارند و بیش از 66% اعلام کرده اند که عمدتا ب خاطر پیچیدگی های لجستیکی در فعالیت های بازیابی شرکت نکرده اند. به این ترتیب ، هنوز فضا وجود دارد برای این که توسعه یک مجموعه معمولی از این پردازش پسماند را در یک زنجیره تامین ارتقا داد ، آن هم بر اساس منطقی که بر روی تمام جنبه های زنجیره تولید تمرکز می کند .