کوپن کاغذی بازمی گردد

12498646456 دنیای نو - کوپن کاغذی بازمی گرددMarketplace "  در گزارشی اعلام کرده: «کوپن های کاغذی دوباره در حال جذاب شدن هستند.» و ما که در صنعت چاپ هستیم، شکایتی نداریم.

پیش تر درباره رشد سریع صنعت میل مستقیم و مزایای توسعه ارتباطات چاپ و دیجیتال که  هماهنگ با هم کار می کنند، مطالبی نوشته ایم. اکنون، با مقاله ای که Marketplace  منتشر کرده و بر روی مزیت هایی تمرکز می کند که بازاریاب ها از طریق کوپن های چاپی به دست می آورند، معلوم می شود که صنایع دیگر هم نظر ما را دارند.

 «کاغذها دوباره حس ویژه ای دارند»

 طبق گفته های Marketplace  بازاریاب ها 44.9 میلیارد دلار در میل مستقیم هزینه می کنند. اما این مقاله معتقد است که به زودی تنها والپاک نیست که در یک پاکت جای گرفته می شود.  بخش های میلی به ویژه کوپن ها، جذابیت زیادی دارند. یک قطعه چاپی باید کیفیت لازم را داشته باشد، در غیر این صورت کنار گذاشته می شود و همان طور که مارکت پلیس می گوید، ایمیل ها همیشه با احساساتی مثل «به خوبی قبل نیست» یا «همان تاثیر احساسی کاغذها را ندارند»، همراه هستند.

 این مقاله در ادامه این مساله را گزارش می دهد که طبق گزارش کوپن سالیانه که توسط والاسیس (Valassis) که یک شرکت بازاریابی است منتشر شده، تقریبا 90% افراد نسل هزاره (نسلی که از اواخر دهه 70 تا اوایل دهه 2000 به دنیا آمده اند) از کوپن های کاغذی استفاده می کنند که از طریق پست دریافت می کنند. علاوه بر این، اتحادیه داده ها و بازاریابی در گزارشی اعلام کرده که نرخ پاسخ به میل مستقیم، الحاقیه های مستقل، تبلیغات و کوپن ها از 10 سال پیش تا الان تا 60% افزایش یافته است.

Marketplace در ادامه می گوید: کاغذ دوباره حس ویژه ای دارد و حضور ملموس آن به ویژه می تواند برای برندهایی که در دنیای آنلاین فعالیت خود را شروع کرده اند، مفید باشد.

 

در مقاله ای که توسط پرینتیگ ایمپرشنز (Printing Impressions) با نام «جایگاه چاپ در یک جهان کانال همه کاره» منتشر شده است، جینا فررا، تحلیل گر ارشد مدیسن ادوایزرز (Madison Advisors) به تشریح این مساله می پردازد که نسل هزاره در واقع نسبت به میل مستقیم واکنش مثبتی نشان داده اند.

 او می گوید: «این نسل ذاتا با دیجیتال بزرگ شده اند. با این حال، علی رغم این حقیقت که آن ها اول از موبایل استفاده می کنند، ولی به دریافت میل مستقیم هم تمایل دارند. این فرصتی است برای بازاریاب ها تا از ارتباطات چاپی به عنوان یک کانال دیگر در استراتژی بازاریابی کانال همه کاره استفاده کنند.  نکته ای که مقاله مارکت پلیس مورد توجه قرار می دهد و نباید دست کم گرفته شود، قدرت یخچال ها است.

 بسیاری از مردم از جمله خودم، کوپن های مربوطه را که احتمالا حین سفر جمع آوری کرده اند با استفاده از آهنربا به جلوی یخچال هایشان می چسبانند. زمانی که کوپن ها به صورت زنده بر روی یخچال دیده می شوند (گاهی اوقات، حداقل در مورد من، برای مدت طولانی همان جا می مانند)، برند این کوپن همیشه در معرض دید قرار می گیرد.

 ویژگی مثبت دیگر کوپن های چاپی توانایی هدف گیری کدهای زیپ مشخص است، یا همچون مورد پبل پست (PebblePost) که در مقاله پیش تر ذکر شده پرینتینگ ایمپرشینز مطرح شده، توانایی هدف گیری افراد درست 24 ساعت بعد از این که آن ها با یک برند به صورت آنلاین تعامل برقرار می کنند.

 برخی مطالعات ، همچون آن هایی که مارکت پلیس مورد توجه قرار داده است، نشان می دهند که برای فروشگاه های چاپی یک فرصت خوب برای ورود به بازار میل مستقیم وجود دارد، البته اگر هنوز وارد این حوزه نشده اند.