فستیوال حوزه رنگ و پوشش برگزار می‌شود

47871 دنیای نو - فستیوال حوزه رنگ و پوشش برگزار می‌شودفستیوال تخصصی نوآوری‌های حوزه صنعت رنگ و پوشش در مهرماه برگزار می‌شود .

 

فستیوال تخصصی نوآوری های حوزه صنعت رنگ و پوشش توسط فن بازار ملی ایران با همکاری موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش در مهرماه ۱۳۹۶ برگزار می شود .

این فستیوال تخصصی به منظور تجاری‌سازی نوآوری‌های حوزه رنگ ، رزین و پوشش‌های صنعتی در ۶ محور و از طریق معامله / جذب سرمایه‌گذار در بازار دارایی فکری و با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان این حوزه برگزار می‌‏شود .

محورهای این فستیوال شامل پوشش‌های سطح از جمله انواع پوشش‌های آلی- پوشش‌های معدنی- آماده سازی سطح- خوردگی- رزین‌ها پیونده‌ها و افزودنی ها- جوهرهای چاپ ؛ مواد رنگزا از جمله مواد رنگزای موظف و رنگدانه‌های آلی- مواد رنگزای زیستی، طبیعی، مصنوعی، غذایی، دارویی و آرایشی- پلیمرهای خودرنگ- رنگدانه‌ها و مواد رنگزای نساجی- رنگدانه‌ها و مواد معدنی پیشرفته- نانو مواد است .

از دیگر محورهای این رویداد می‌توان به فیزیک رنگ از جمله رنگ و جلوه ظاهری – فتونیک ، رنگ همانندی ، رنگ سنجی ؛ رنگ و محیط زیست از جمله جنبه‌های زیست محیطی صنایع رنگ و پوشش ؛ رنگ و انرژی‌های نو از جمله کاربرد رنگ در سلول‌های خورشیدی و سایر انرژی‌های تجدید پذیر و نیز هنر رنگ مانند طراحی و هنر رنگ اشاره کرد .

در این رویداد طرح ها و اختراعات منتخب به سرمایه گذاران و صنعت گران ارائه می‌شود . همچنین جلسات اختصاصی برای امضا قراردادهای مشارکت و سرمایه گذاری امضا خواهد شد . قابل توجه است که اختراعات برگزیده از حمایت معاونت علمی با اعطای تسهیلات سرمایه گذاری برخوردار می‌شوند .