KBA خبر از رشد بازارهای بسته بندی و چاپ دیجیتال می دهد

454545 دنیای نو - KBA خبر از رشد بازارهای بسته بندی و چاپ دیجیتال می دهدعلی رغم رشد و گسترش کسب و کارهای خدماتی، رقم 601.9 میلیون یورویی سفارش های دریافتی نشان می دهد در مقایسه با 618.8 میلیون یورویی سال قبل، یک افت نسبی به وجود آمده است.

بعد از شروع خوب سال تازه که همراه با جشن 200 سالگی شرکت کوئنیگ اند بائر (Koenig & Bauer) بود، این گروه در اقدام تازه خود گزارشی در مورد عملکرد تجاری خود در سه ماهه دوم 2017 منتشر کرده است. نمایشگاه های تجاری موفق پرینت چین در پکن و اینترپک در دوسلدورف و متپک در اسن، باعث شده اند که سال به سال با افزایش خوبی در زمینه سفارش های دریافتی راه حل های بسته بندی برای مقواها ، تزئین فلزی ، بیلبورد سازی و کدینگ و چاپ بر روی شیشه و ظروف توخالی مواجه شویم .

کلاوس بولزا-شونمن ، مدیر عامل شرکت در این باره می گوید : « علی رغم رشد  و گسترش کسب و کارهای خدماتی، رقم 601.9 میلیون یورویی سفارش های دریافتی نشان می دهد در مقایسه با 618.8 میلیون یورویی سال قبل ، یک افت نسبی به وجود آمده است. این مساله تحت تاثیر سفارش های عمده چاپ امنیتی قرار دارد . » درآمد گروه در مقایسه با سال گذشته با افت نسبی مواجه شده و به 538.9 میلیون یورو رسیده است . به دلیل افزایش میزان تحویل ها در نیمه دوم سال، سفارش های انبار شده هم چنان سطح بالای خود را حفظ کرده و به 620.5 میلیون یورو رسیده اند .

سود قبل از بهره و مالیات (EBIT) به 16.3 میلیون یورو رسیده است. دکتر متیاس دان، مدیر امور مالی شرکت در این باره می گوید: « رقم 20.7 میلیون یورویی سال قبل تحت تاثیر این مساله قرار داشت که در سه ماهه دوم (4.9 میلیون یورو) یک پروژه چاپ امنیتی بزرگ اجرا شده و همین مساله درآمد بالاتری به همراه آورد . سود خالص 15.2 میلیون یورویی گروه (در سال 2016 برابر 17.2 میلیون یورو بود) برابر است با 0.93 یورو دریافتی برای هر سهم (2016: 1.05 یورو).

دکتر متیاس دان در ادامه توضیح می دهد: «علاوه بر گسترش پیوسته کسب و کارهای خدماتی، بخش قابل توجهی از رشد شرکت تحت تاثیر راه حل های فعلی و تازه ای قرار دارد که ما برای فرآیندهای چاپ، تمام کاری، پس از پرس در بسته بندی ارائه می دهیم. هم چنین برنامه های چاپ دیجیتال صنعتی شرکت ما را نباید از یاد برد.» کلاوس بولزا-شونمن خبر از سود قابل توجه مشتری در راه حل تازه سی اس متالکن داده است که در چاپ بر روی بطری های نوشیدنی دو قطعه ای به کار می رود. در سال 2018 و بعد از تکمیل آزمایش های میدانی این راه حل، عرضه آن به بازار آغاز می شود.

درآمدهای گروه در بخش محصولات ورقه خور با افزایش قابل توجهی مواجه شده است.

سفارش های دریافتی در بخش ورقه خور به لطف افزایش کسب و کار خدمات و دریافت سفارش بیش تر برای پرس های مدیوم فرمت، 12.2% افزایش یافته و به 326.3 میلیون یورو رسیده است. تیغ زن های مسطح که در پردازش پس از چاپ مقوا و مقواهای چین دار به کار می روند هم سهم قابل توجهی در افزایش رشد این حوزه داشته اند. درآمد شرکت از 291.7 میلیون یورو سال گذشته به میزان 5.5% رشد داشته و به 307.8 میلیون یورو رسیده است. درآمد بیش تری که در اثر سود سهام  بیش تر و هزینه های کم تر به دست آمده است منجر به یک افزایش قابل توجه در این بخش شده و سود را به 12.1 میلیون یورو رسانده است (2016: 8.6 میلیون یورو)

سفارش های دریافتی محصولات جامد که به 85.7 میلیون یورو رسیده در بخش دیجیتال و وب به دست آمده است. با کاهش درآمد و رسیدن آن به 68.3 میلیون یورو (2016: 75.5)، سفارش های انبار شده از 92.3 میلیون یورو به 93.6 میلیون یورو رسیده اند. EBIT 2.8 میلیون یورو (2016: 2.7 میلیون یورو) تحت تاثیر KBA-Flexotecnica قرار دارد، چرا که نقشی 3.1 میلیون یورویی در این حوزه دارد. شعبه ایتالیایی شرکت به دنبال این است که با اقدامات بهینه سازی خود، در آینده و در بازار بسته بندی های انعطاف پذیر هم روند رشد را تسریع بخشد. صرف نظر از فعالیت های فلکسو، دیجیتال و وب هم نقش قابل توجهی در افزایش عایدی ها داشته اند.

علی رغم رشد سفارش های راه حل های چاپ بسته بندی، این بخش تجاری تازه افت داشته و به 216.3 میلیون یورو رسیده است، این آمار در سال گذشته 269.5 میلیون یورو بود. البته در سال گذشته یک قرار داد چاپ امنیتی قابل توجه به دست شرکت رسیده بود. درآمد این بخش به 189.2 میلیون یورو رسیده است. سال گذشته به لطف تحویل های بیشتری که در نیمه دوم سال انجام می شد، این آمار برابر 222.9 میلیون یورو بود. EBIT به 14.6 میلیون یورو رسیده و باعث دستیابی به یک سود سهام قابل توجه 7.7 درصدی شده است. آمار 22.1 میلیون یورویی سال گشذته تحت تاثیر درآمد 4.9 میلیون یوریی قرار داشت که به واسطه  یک پروژه پرس امنیتی عمده به دست آمده بود.

افزایش 32.6% در نسبت حق مالک

با وجود پیش پرداخت های  بیشتر مشتری ، گردش وجوه فعالیت های عملیاتی به 20 میلیون یورو رسید. این آمار در سال  گذشته برابر 10.6 میلیون یورو بود. علاوه بر موجودی بیش تر در رشد درآمد برنامه ریزی شده در نیمه دوم سال، این افزایش درآمد بیش تر در اثر مطالبات افزایش یافته ای به دست آمده است که کمی پیش از پایان نیمه اول سال، در اثر افزایش میزان تحویل ها به وجود آمد.

جدا از هزینه های سرمایه بالاتر، گردش وجوه 65.5 میلیون یورویی زیر بار سنگین اولین قسط های پرداختی 32.4 میلیون یورویی قرار داشت که برای تامین وجوه بیرونی در نظر گرفته می شد. این تامین وجوه مربوط به پرداخت مستمری ها بود. شرکت کوئنیگ و بائر با سرمایه 127.5 میلیون یورویی، بخش امنیتی 14.7 میلیون یورویی که هر لحظه امکان تسویه آن وجود دارد، و هم چنین تسهیلات نقدی و ضمانتی بالا، به یک بنیان مالی پایدار است یافته است. نسبت حق مالک بسته به افزایش در مجموع ترازنامه تا 32.6% افزایش می یابد (پایان 2016: 31.1%)

نیروی کار گروه در مقایسه با آمار سال گذشته تا 158 نفر افزایش یافته و تا 30 ژوئن به 5359 کارمند رسیده است. علاوه بر استخدام های مورد نظر در تجارت خدمات و برنامه های تازه در بازارهای بسته بندی و چاپ دیجیتال، 71 کارمند هم به واسطه استفاده از دایکاتر های KBA-Iberica برای بازار در حال رشد دایکاترها به استخدام شرکت در آمده اند.

دستورالعمل سال 2017 تایید شد

با وجود سفارش های ذخیره شده به اندازه 620.5 میلیون یورو تا پایان نیمه اول سال، گسترس کسب و کار خدمات، تقاضای پیوسته در بازارهای بسته بندی و پروژه های نویدبخش مشتری ها در چاپ امنیتی و دیجیتال، هیئت مدیره انتظار دارد که با رشد درآمد مواجه شده در طول سال، عایدی های آن ها افزایش می یابد. در غیاب دکوراسیون مواد در اقتصاد جهانی و شرایط سیاسی که بر روی تجارت بین المللی شرکت تاثیر می گذارند، مدیریت گروه انتظار دارد که در سال 2017 درآمد گروه به رشد 1.25 میلیارد یورو دست یابد و میزان سود سهام EBIT به حدود 6% برسد.