افزایش ظرفیت اشتغال کارخانه کاغذسازی قائمشهر

719798 دنیای نو - افزایش ظرفیت اشتغال کارخانه کاغذسازی قائمشهرشرکت صنایع کاغذسازی قائمشهر که بتازگی بعد از 14 سال توقف تولید به چرخه فعالیت بازگشت ، اعلام کرد تا پایان امسال ظرفیت اشتغال این شرکت بیشتر می شود و 20 نفر دیگر جذب می شوند.مهدی کاملی مدیر عامل این شرکت ، با اعلام خبر فوق ، افزود : با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا فاز نخست کاغذسازی قائمشهر با اشتغال مستقیم 40 نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم یکصد نفر به بهره برداری رسید .

وی با اشاره به مصوبه کمیته سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشور و آتیه صبا مبنی بر تخصیص 40 میلیارد ریال سرمایه در گردش به کاغذسازی قائمشهر ادامه داد : تخصیص این سرمایه باعث شد تا زمینه جذب 20 نفر نیروی جدید فراهم شود  .

مدیر عامل کاغذسازی قائمشهرگفت : براساس همکاری میان کاغذسازی قائمشهر و بهزیستی همچون رویه سابق 10 درصد نیروهای این شرکت از مددجویان بهزیستی جذب می شوند .

وی ادامه داد : هم اکنون و در فاز نخست این شرکت روزانه 10 تن تولید می کند که شامل 50 نوع محصول انواع دستمال کاغذی است .

به گفته کاملی با خرید ماشین آلات دیگر خط تولید وسایل بهداشتی بانوان ، پوشک کودکان و بزرگسالان ، پدهای بیمارستانی و لیوان کاغذی راه اندازی می شود و وارد بازار خواهد شد .

وی پیش بینی کرد که با راه اندازی فازهای بعدی کاغذسازی قائمشهر زمینه اشتغال 40 تا 60 نفر نیروی کار دیگر در هر شیفت فراهم شود  .

شرکت صنایع کاغذسازی قائمشهر با خروج از بافت شهر قائمشهر به ناحیه صنعتی سنگتاب شهرستان سیمرغ در زمینی به وسعت بیش از پنج هزار متر مربع از روز گذشته فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است .