رشته تخصصی چاپ در دانشگاه ایجاد می‌شود

Untitled-1jpgddsff دنیای نو - رشته تخصصی چاپ در دانشگاه ایجاد می‌شودمدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایجاد رشته تخصصی چاپ در دانشگاه خبر داد.

وی فعالیت صنعت چاپ را در چهار حوزه نشر، بسته‌بندی، تبلیغات و صنعتی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه صنعت چاپ در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، مقام سوم اقتصاد را داراست، گفت: کشور ما در خاورمیانه در جایگاه چهارم فعالیت‌های صنعتی قرار دارد.

ابراهیمی با تاکید براینکه صنعت چاپ هم از ظرفیت بالایی از بعد ناوگانی برخوردار است و هم تأمین کننده نیاز داخلی است و هم تأمین کننده بسیاری از سفارشات خارجی، گفت: امروز شاهد صادرات قابل توجه به کشورهای مختلف هستیم.

وی توانمندسازی را نیاز مبرم صنعت چاپ برشمرد و گفت: فعالان، تولید کنندگان، دولت و مجلس برای دستیابی به این هدف باید کنار هم قرار بگیرند؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای برای این موضوع دارد.

ابراهیمی با بیان اینکه در حوزه آموزش اتفاقات خوبی را شاهد بودیم، گفت: مقدمات تفاهم‌نامه با یکی از دانشگاه‌های فنی کشور برای تأسیس مرکز آموزش چاپ آماده شده و برای ایجاد رشته‌های مرتبط در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پیگیر هستیم تا در آینده نزدیک شاهد انعقاد این تفاهم‌نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه باشیم.

منتشرشده در: خبرگزاری مهر

تاریخ انتشار:1401.11.2