چین از فناوری چاپ سه بعدی برای اهداف نظامی استفاده می کند

345346 دنیای نو - چین از فناوری چاپ سه بعدی برای اهداف نظامی استفاده می کند

چین قصد دارد از فناوری چاپ سه بعدی برای ساخت هواپیمای نظامی استفاده کند. با کمک این فناوری می توان هواپیمایی سبک تر و کارآمد تر ساخت که هزینه تولید کمتری نیز دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر فناوری چاپ سه بعدی تنها در خانه استفاده شده است. بنظر می رسد چین قصد دارد از آن برای ساخت هواپیماهای جنگی استفاده کند.

چین برای استفاده‌ی بهینه از این فناوری آن را به گونه ای برای ساخت هواپیما تطبیق داده است. دکتر لی شیائودان، عضو موسسه تحقیقات صنایع هواپیماسازی در این مورد می گوید: ما از چاپ سه بعدی در سطح مهندسی و برای ساخت در مقیاس بزرگ استفاده می کنیم و این یک موقعیت پیشرو در جهان محسوب میشود.

پیشرفت های چاپ سه بعدی اکنون امکان ساخت هواپیماهای جدید و پیشرفته با استحکام بالا و عمر طولانی را با هزینه ای مقرون به صرفه ایجاد کرده است. در روش قدیمی برای ساخت هواپیما از پرچ‌ و جوش برای اتصال استفاده میکرد، اما در چاپ سه بعدی می توان برای ساخت از یک قطعه یکپارچه استفاده کرد که توسط چاپ سه بعدی بوجود آمده است. استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در صنعت هواپیمایی در بین شرکت های چینی بسیار محبوب شده است. با وجودی که این روش می تواند در ساخت هواپیماهای کارآمد انقلاب ایجاد کند، اما پیش از این، توسط دیگر سازندگان مورد استفاده قرار گرفت. در سپتامبر امسال یک شرکت برای ساخت هواپیمای مافوق صوت خود با سرعتی معادل ۳۸۰۰ مایل در ساعت از چاپ سه بعدی در ساخت بدنه استفاده کرد.

 

منبع: تکنا