وب‌سایت CENT استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای خود را آغاز کرد

فغتنئ6ار_ز.jpg

«از اینجا به بعد، ما به هوش مصنوعی فکر نمی‌کنیم، بلکه به هوش مصنوعی تبدیل می‌شویم.» این جمله‌ای است که Ric Elias، مدیرعامل مجموعه Red Ventures، در جلسه داخلی مدیران بیان کرده و برنامه گسترده خود را برای آینده مبتنی بر هوش مصنوعی با آنها در میان گذاشته است.

شرکت Red Ventures، یکی از ناشرهای بزرگ محتوا و صاحب‌امتیاز خبرگزاری CENT است و از نخستین وب‌سایت‌های خبری محسوب می‌شود که به طور رسمی، استفاده از هوش مصنوعی را در روند کاری خود آغاز کرده است. با توجه‌ به اظهارنظر مدیران، به نظر می‌رسد که استفاده از هوش مصنوعی از یک فرایندی آزمایشی و محتاطانه خارج شده و در حال ورود به مرحله کاربردی است.

Elias در ادامه گفت‌وگوی خود اعلام کرد: «امروز، اولین روز استفاده از هوش مصنوعی در مجموعه ماست. ما در ۵ الی ۱۰ سال آینده به امروز نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که استفاده از هوش مصنوعی تنها یک فرصت برای افزایش منابع درآمدی جدید نبود، بلکه تغییری است که به ما اجازه می‌دهد که همه چیز را دوباره و از نو اختراع کنیم. هوش مصنوعی همه چیز را تغییر خواهد داد و من معتقدم در بیشتر مواقع، این تغییر مثبت خواهد بود.»

چندی پیش هم سردبیر وب‌سایت Insider با الهام از جمله معروف استیو جابز درباره گوشی‌های آیفون، ابزارهایی مانند ChatGPT را به «دوچرخه جدید ذهن» تشبیه کرد و استفاده از آن را در راستای افزایش بهره‌وری، بسیار مفید دانست. او اعلام کرد که این ابزارها قادرند حجم زیادی از اطلاعات را در زمان کوتاهی جمع‌آوری کنند و فشار نگارش پیش‌نویس مطلب را تا حد زیادی کاهش دهند.

از طرفی Ric Elias، هوش مصنوعی را جایگزین کاملی برای نیروی انسانی خود نمی‌داند و همچنان معتقد است که آنچه این نشریه را از دیگر نشریات متمایز می‌کند، تیم تحریریه آنهاست. وی مزیت رقابتی Red Ventures را داده‌های اختصاصی خود می‌داند و گفت: «ما مجموعه داده‌های اختصاصی و بزرگی داریم که می‌توانیم مدل هوش مصنوعی خود را به‌وسیله این داده‌ها آموزش دهیم. شخصی‌سازی بسیار زیاد، هسته اصلی کار ماست و ما طی مدت اخیر، سعی کرده‌ایم که به این هدف دست پیدا کنیم و من فکر می‌کنم که در نهایت، بتوانیم به این چشم‌انداز دست یابیم.»

Red Ventures طی تماسی با وب‌سایت Futurism اعلام کرد که مدل هوش مصنوعی آنها به «حریم خصوصی»، «اخلاق هوش مصنوعی» و «انجام صحیح کارها» متعهد است.

هنوز مشخص نیست که استفاده از هوش مصنوعی در فرایند کاری CENT چه تغییرات مثبت و یا منفی ایجاد می‌کند و این سؤال همچنان مطرح است که Red Ventures می‌تواند علاوه بر جلب رضایت اعضای تحریریه و کاربران خود، به مدل درآمدی مناسبی دست پیدا کند و از طریق استفاده از هوش مصنوعی، درآمد خود را افرایش دهد؟ درصورتی‌که این مجموعه موفق شود دستاورد مناسبی از مدل هوش مصنوعی خود به دست آورد، می‌تواند به الگویی برای دیگر وب‌سایت‌های خبری تبدیل شود.

منبع: هوشیو