اهمیت تبلیغات بصری

Picture1.png 

طراحی بنر و ساخت موشن گرافیک 

با ظهور اینترنت و فضای مجازی، کسب‌ وکارهای سنتی به سمت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین تغییر جهت دادند. با این فضای جدید، کسب و کارها هم باید شیوه تبلیغات و فروش خود را با آن هماهنگ می‌کردند.

ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌ها پدیدار شدند که در فرایند بازاریابی، به افرادی که در این فضا فعالیت می‌کردند کمک می‌کرد تا محصولات خود را معرفی کرده و مشتریان بالقوه‌ خود را بیابند.

امروزه تعداد کاربران اینترنتی بسیار زیاد شده است و رقابت در فضای مارکتینگ بسیار افزایش یافته است. بنابراین اگر به صورت اصولی از امکانات فضای مجازی استفاده نشود آن کسب‌وکار هیچ شانسی برای دیده شدن نخواهد داشت.

یکی از امکانات بالقوه‌ای که فضای مجازی در اختیار ما قرار می‌دهد، استفاده از محتوای بصری و تصاویر است. محتوای بصری از محتوای متنی تاثیر بیشتری دارد چون  به راحتی می‌تواند توجه افراد را به خودش جلب کند.

دو محتوای تصویری قدرتمند برای افزایش فروش

جالب است بدانید حدود 90 درصد اطلاعات وارد شده در مغز از طریق بصری بوده و بیش از ۶۵ درصد افراد با دیدن یک محتوای تصویری می‌توانند آن را در حافظه خود نگه دارند. ذهن ناخودآگاه ما هم با حافظه تصویری پیوند خورده است و می‌تواند با دیدن نشانه‌های یک تصویر، اطلاعات مربوط به آن را بازیابی کند. با همین مقدمه کوتاه می‌توانیم بفهمیم که تبلیغات تصویری چقدر در افزایش فروش موثرند.

اصلاً علم را هم که بگذاریم کنار، فقط کافی است نگاهی به شرکت‌ها و برندهای بزرگ بیندازید که الان برای فروش بیشتر به سمت تبلیغات بنری و تصویری رفته‌اند و چقدر موفق عمل می‌کنند.

بنر

علم روانشناسی تبلیغات معتقد است که اگر در تبلیغ محصولات یا معرفی خدمات از تصاویری که کیفیت بالایی دارند استفاده کنید و متن نوشته کوتاه، مختصر و مرتبط با عکس باشد؛ افراد تمایل بیشتری به خواندن مطلب مورد نظر نشان می‌دهند. همه این‌ها می‌تواند در طراحی یک بنر جذاب خلاصه شود.

در صورتی که در تبلیغات بنری از تصاویری استفاده کنید که کنجکاوی مخاطبین را برانگیزد؛ در افزایش بازدید محصولاتتان موثر خواهد بود. هرچه طراحی بنرهای تبلیغاتی ساده‌تر و مینیمال‌تر باشد؛ بازدیدکننده بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. بنابراین رعایت این نکات هنگام تولید بنرهای تبلیغاتی یا محتوای تصویری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ویدئو و موشن‌گرافیک

کمی قبل‌تر گفتیم تصاویر می‌توانند توجه افراد را به خودش جلب کند؛ حالا اگر این تصاویر متحرک یا ویدئویی باشند، در کسری از ثانیه توجه مخاطب را جلب کرده و تاثیرش را می‌گذارد.

انتقال پیام با ساخت موشن‌گرافیک و ویدئو مزیت‌های بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید با استفاده از این شیوه محتوا را به صورت تاثیرگذارتر و جذاب‌تر در زمان کوتاه‌تری به مخاطب ارائه دهید.

در بازاریابی، استفاده از ویدیوهای مناسب با محتوای متنی و بهره‌گیری از موسیقی متناسب با آن، یک استراتژی مهم محسوب می‌شود. ویدئوی مناسب می‌تواند در قالب موشن‌گرافیک ارائه شود که در آن به معرفی محصول یا خدمات می‌پردازد. همچنین از موشن‌گرافیک ‌ها می‌توانید در وب سایت‌ها، اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی که قابلیت نمایش ویدیو را دارند؛ برای تبلیغ بهره بگیرید. موشن‌گرافیک ها انواع مختلفی داشته و با توجه به کاربرد آن در کسب‌وکارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کسب‌وکارهای موفق در دنیای امروز، افرادی هستند که به اهمیت تصاویر متحرک یا موشن‌گرافیک پی برده و با توجه به نکات بازاریابی، اقدام به تولید محتوای بصری کرده‌اند. شما نیز اگر در ابتدای شروع تبلیغات هستید؛ بهتر است که از یک متخصص در حوزه تولید موشن گرافیک برای معرفی محصولات خود کمک بگیرید.

Picture2.png

مزایای استفاده از بازاریابی تصویری

پردازش سریع‌تر محتوای بصری. مغز انسان در آن واحد فقط مقدار بسیاری محدودی از اطلاعات را می‌تواند به صورت دقیق پردازش کند. در این میان اطلاعاتی که سریع‌تر درک می‌شوند؛ در اولویت پردازش مغز قرار می‌گیرد. از جمله این اطلاعات تصاویر و فیلم‌ها هستند که با یک نگاه کلی در مغز ثبت می‌شود. مغز انسان اطلاعات بصری را شصت هزار بار سریع‌تر از اطلاعات نوشتاری پردازش می‌کند و این به خودی خود زمان جلب توجه مخاطب را تا یک دهم کاهش می‌دهد.

محتوای بصری باعث دیده شدن پست‌های شما می‌شود. تحقیقات نشان داده است که انتشار یک مقاله همراه با تصویر و فیلم، باعث افزایش بازدید تا ۴۸ درصد می‌شود.

استفاده از انواع محتوای بصری مانند اینفوگرافیک، پوستر، بنر، نمودار یا فیلم و موشن‌گرافیک اگر به اندازه کافی جذاب و متقاعدکننده باشد از سوی عموم مردم مورد استقبال شدید قرار می‌گیرد. محتوای بصری باعث افزایش تعداد مشترکین و دنبال‌کنندگان شما می‌شود.

محتوای بصری قابل فهم‌تر است و اگر عناصر بصری مرتبط با موضوع در تبلیغات شما قرار بگیرد؛ برند شما برای مخاطب گیراتر و قابل فهم‌تر خواهد بود و شما می‌توانید توجه حداکثر ۶۷% مخاطبین را به سوی خود جلب کنید.

تصاویر این قابلیت را دارند که بر احساسات انسان تاثیر بگذارد. نتایج روانشناسی رنگ‌ها نشان می‌دهد که رنگ و ترکیبات آن‌ها می‌تواند بر احساسات انسان‌ها تاثیر گذاشته و حتی تصمیم خرید مخاطب را تحت‌تاثیر قرار دهد.