7 نکته مهم برای طراحی و چاپ کلاسور سفارشی و تبلیغاتی

ry5 دنیای نو - 7 نکته مهم برای طراحی و چاپ کلاسور سفارشی و تبلیغاتیکلاسورهای تبلیغاتی یکی از جالب ترین و کاربردی ترین ابزارهای نظم دهی به برگه‌ها یا یادداشت های شخصی و بایگانی مدارک، فاکتورها و فیش‌های مالی در اداره‌ها و شرکت‌ها هستند. این ‌روزها که تنوع هدایای تبلیغاتی و سفارشی رو به افزایش است، کلاسورها هم در فهرست هدیه های تبلیغاتی سفارشی و سازمانی قرار گرفته‌اند.

با توجه به اینکه طراحی و چاپ کلاسور با اهداف تبلیغاتی تفاوت های قابل ‌توجهی با چاپ کلاسورهای عادی دارد، در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی کلاسورهای سفارشی و تبلیغاتی، نکات مهم طراحی و چاپ این نوع هدیه‌های تبلیغاتی را با شما در میان بگذاریم.

 rtg دنیای نو - 7 نکته مهم برای طراحی و چاپ کلاسور سفارشی و تبلیغاتی

کلاسور سفارشی و تبلیغاتی؛ طراحی کلاسور با طرح دلخواه!

کلاسورها یکی از محبوب ترین و البته پرمصرف ترین لوازم التحریری هستند که هم دانش‌آموزان و دانشجویان از آنها استفاده می‌کنند، هم در شرکت‌ها و اداره‌ها برای بایگانی و نظم دهی به مدارک مهم کاغذی و اسناد استفاده می‌شود. کلاسورها از جنس مقوای ضخیم یا فیبر چوبی ساخته می‌شوند و روکشی از جنس مقوای گلاسه دارند. برای اینکه کلاسور کیفیت ساخت بهتری داشته ‌باشد، روکش گلاسه آن با لمینت مات یا براق به طور کامل کاور می‌شود.

کلاسورها در ابعاد A6 ، A5،A4  و A3 و در فرم عمودی و افقی با 2، 4، 6 و حتی 26 حلقه ساخته می‌شوند و ظرفیت نگهداری 200 الی 500 برگه کاغذ را دارند. معمولاً برای طراحی کلاسور تبلیغاتی طرح سفارشی کارفرما روی جلد گلاسه کلاسور چاپ می‌شود. هیچ محدودیتی در نوع طرح، رنگ‌بندی و حتی تعداد طرح‌ها وجود ندارد، فقط سایز طرح باید متناسب با سایز جلد کلاسور باشد. جلد بعضی از کلاسورها از جنس پارچه کتان، چرم، جین یا مخمل است که ما آنها را برای مشتریان ویژه توصیه می‌کنیم.

 see دنیای نو - 7 نکته مهم برای طراحی و چاپ کلاسور سفارشی و تبلیغاتی

رایج ترین مدل های چاپ کلاسور تبلیغاتی

کلاسور A4 چهار حلقه

سایز هر لت این کلاسورها 31 در 27 سانتی‌متر و سایز عطف آنها 4 الی 8 سانتی‌متر است. روکش آنها از نوع روکش سلفون مات و براق است و قابلیت چاپ یووی موضعی هم دارند. حلقه عطف یا جا انگشتی، لبه های بالایی و پایینی فلزی، جای کارت عطف و قفل از قابلیت های کلاسورهای A4 چهار حلقه است.

کلاسور A4 دو حلقه

سایز هر لت این کلاسورها 31 در 27 سانتی‌متر و سایز گسترده آنها 65 در 35 سانتی‌متر است. روکش آنها از نوع سلفون مات یا سلفون براق است و امکان چاپ یووی موضعی را هم دارند. حلقه عطف یا جا انگشتی، لبه های بالایی و پایینی فلزی، جای کارت عطف، جای خودکار و خودنویس و قفل از قابلیت های کلاسورهای A4 دو حلقه است.

کلاسور A5 دو حلقه

سایز هر لت این کلاسورها 27 در 18 سانتی‌متر و سایز عطف آنها 4 الی 8 سانتی‌متر است. روکش آنها از سلفون مات یا سلفون براق است. جای کارت عطف، حلقه عطف یا جا انگشتی، لبه های بالایی و پایینی فلزی و قفل از قابلیت‌های اغلب این کلاسورهای ظریف و کوچک است.

 fd65y دنیای نو - 7 نکته مهم برای طراحی و چاپ کلاسور سفارشی و تبلیغاتی

7 نکته طلایی برای طراحی و چاپ کلاسور اختصاصی و تبلیغاتی

پیش از اینکه به سراغ سفارش چاپ کلاسور تبلیغاتی بروید، باید بودجه مالی و ایده اولیه برای طراحی کلاسور را مشخص کنید. نکات مهمی هم وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم و توجه به آنها برای رسیدن به بهترین نتیجه لازم است. این نکات عبارتند از:

1ـ سفارش خود را به تیم‌های متخصص و حرفه ای واگذار کنید

2ـ به کیفیت ساخت کلاسورها اهمیت دهید

3ـ برای طرح روی جلد و پشت کلاسور به‌ دنبال ایده‌های خلاقانه باشید

4ـ ابعاد کلاسور را متناسب با نیاز مشتری خود انتخاب کنید

5ـ محتوای متنی یا تصویری طرح روی جلد را متفاوت انتخاب کنید

6ـ به قابلیت‌ها و امکانات اضافه کلاسور توجه کنید

7ـ برای کلاسورهای سطح مدیریتی بیشتر هزینه کنید

 t64g دنیای نو - 7 نکته مهم برای طراحی و چاپ کلاسور سفارشی و تبلیغاتی

نحوه ثبت ‌سفارش طراحی و چاپ کلاسور تبلیغاتی

اگر قصد دارید از کلاسورهای تبلیغاتی و اختصاصی به عنوان هدیه تبلیغاتی کسب و کار خود استفاده کنید، برای ثبت سفارش لازم است مراحل زیر را طی کنید:

✔ مرحله اول؛ انتخاب تیم طراحی مجرب و حرفه‌ای

✔ مرحله دوم؛ ارتباط با کارشناسان بخش طراحی

✔ مرحله سوم؛ ارائه اتود اولیه طرح کلاسور

✔ مرحله نهایی؛ چاپ و و آماده سازی کلاسورها

منبع: تکنا